FEBRUĀRIS, 2018 – XXIII OLIMPIĀDES SPĒĻU, PHJONČHANA, 2018 TALISMANI SOHRANGS UN BANDABI

XXIII Olimpiādes spēļu, Phjočhana, 2018 talismani Sohrangs un Bandabi (Soohorang and Bandabi) - baltais tīģeris un Himalaju melnais lācis, nāk no korejiešu mitoloģijas un ir cieši saistīti ar nācijas kultūru un folkloru. 

Baltais tīģeris, kas ir Phjončhanas olimpisko spēļu talismans, korejiešu kultūrā tiek uzskatīts par dzīvnieku aizbildni, bet viņa krāsa saistīta ar ziemas sportu un ledu. Tīģera vārdam "Soohrang" korejiešu valodā ir daudz nozīmju - "Sooho" nozīmē "aizsardzība" un simbolizē aizsardzību, kas tiks piedāvāta sportistiem, skatītājiem un citiem 2018.gada Olimpisko spēļu dalībniekiem, bet "Rang" nāk no "Ho-rang-i", korejiešu vārda, kas nozīmē "tīģeris", kā arī ar to apzīmē tradicionālo Gangvonas provinces mūziku, kur atrodas Phjončhanas pilsēta.

Paralimpisko spēļu talismans Himalaju melnais lācis ir Gangvonas provinces simboliskais dzīvnieks, kas iemieso "spēcīgu gribu un drosmi". Lāča vārds "Bandabi" ir saliktenis no "bandal"- "pusmēness", kāds redzams uz šo lāču krūtīm, un "bi", kas apzīmē spēļu svinēšanu.

"Paralimpiskie talismani ir ikoniskas un nozīmīgas jebkuras spēles daļas. Tāpat kā paralimpieši, kuri sacentīsies Phjončhanā 2018.gadā, lāči ir spēcīgi, drosmīgi un mērķtiecīgi radījumi”, sacījis Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents sers Filips Kreivens (Philip Craven).

Abi talismani ir paredzēti, lai izteiktu plašu emociju spektru, piemēram, kaislību, prieku, entuziasmu un mīlestību, aktīvi iesaistīt sabiedrību. Šis dizaina veids atspoguļo Korejas unikālo mūsdienu kultūras tendenci izmantot vizuālās rakstzīmes, lai izteiktu emocijas. Ikviens un katrs var izmantot talismanu emocijzīmes vairākās digitālajās platformās un veicināt Phjončhanas Olimpisko spēļu atpazīstamību, izmantojot interaktīvo saziņu.

Kā sacījis jaunais Phjončhanas 2018.gada prezidents Lee Hee-beom:

 „Talismani ir izstrādāti, lai iemiesotu visu kolektīvo gribu, lai 2018.gadā veiksmīgi uzņemtu Olimpiskās un Paralimpiskās spēles, un šajā procesā ir piedalījušies dažādu nozaru speciālisti”.

Phjončhanas Olimpisko spēļu talismanus Latvijas Sporta muzejam dāvinājis Latvijas vēstnieks Korejā Pēteris Vaivars un tie šobrīd ir aplūkojami muzeja ekspozīcijā 1.stāvā.

img-soohorang-bobsleigh img-soohorang-luge

img-soohorang-short-track-speed-staking img-soohorang-skeleton