Jūlija mēneša priekšmets – vieglatlētes, septīņcīņas sportistes Lauras Ikaunieces – Admidiņas sporta apavi tāllēkšanai - naglu kurpes jeb „naglenes”.
Ražotājs Nike. Modelis: Zoom LJ (2012). Izgatavotas Ķīnā. Ar šiem sporta apaviem piedalījusies tāllēkšanas sacensībās (septiņcīņas ietvaros) XXX Olimpiādes spēlēs Londonā (Lielbritānija), 2012, kur izcīnījusi 9. vietu (6414 punkti).
Viegli, koši zaļas krāsas apavi, priekšā aizsienami ar auklu, aizvelkami ar rāvējslēdzēju un aizsprādzējami ar siksniņu uz lipekļa. Apavu abos sānos ražotāja logotips melnā krāsā. Olīvu zaļas krāsas iekšpuse, auklas un mēle. Uz mēles iespiesta izgatavotāja firmas zīme un modeļa nosaukums: „NIKE/ ZOOM LJ”, otrā pusē ražotāja logotips, izmēru tabula, izgatavošanas laika un vietas norāde. Iekšzole koši zaļā krāsā, papēža rajonā iespiests teksts melnā krāsā: „FIELD/ LONG JUMP/” un ražotāja logotips. Melnas un zelta krāsas zole, tās priekšējā daļā 7 tapas, piecās no tām ieskrūvētas metāla nagliņas.
Apavi ir maksimāli viegli, ar pārdomātu aizdares sistēmu, kas pasargā no traumām un nodrošina labāku atspērienu lēciena brīdī. Zoļu priekšpusē ieskrūvētās metāla nagliņas, paredzētas labākai saķerei ar skriešanas virsmu, kā arī nodrošina nepieciešamo stingrību efektīvākam atspērienam.

Foto-Ilmars Znotins 1650 mazs

Foto: LOK arhīvs/ Ilmārs Znotiņš

Laura Ikauniece – Admidiņa – dzimusi 1992. gada 31. maijā Ventspilī. Ar vieglatlētiku nodarbojas kopš deviņu gadu vecuma Jūrmalas sporta skolā, taču daudzcīņai pievērsusies 2006. gadā 14 gadu vecumā.
Lielākie sasniegumi:

2009. gada Pasaules čempionātā jauniešiem Bresanona (Itālija) sudraba medaļa septiņcīņā (5647 punkti).
2009. gada Eiropas Jaunatnes olimpiādē Tamperē (Somija) 3. vieta augstlēkšanas sacensībās (1,82 m) un 4. vieta tāllēkšanā (6,12 m).
2010. gada Pasaules čempionātā junioriem Monktonā (Kanāda) 6. vieta septiņcīņā (5618 punkti).
2011. gada Eiropas U-20 junioru čempionātā Tallinā (Igaunija) bronzas medaļa septiņcīņā (6063 punkti).
2012. gada 30. jūnijā ar jaunu personisko rekordu (6335 punkti) izcīna sudraba medaļu Eiropas čempionātā Helsinkos (Somija).
2012. gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Londonā (Lielbritānija) 9. vieta (6414 punkti, jauns personiskais rekords un atkārtots Latvijas rekords).
2013. gada Universiādē Kazaņā (Krievijā), zelta medaļa septiņcīņā.
2015. gada Pasaules čempionātā bronzas medaļa (6516 punkti).
2016. gada Vasaras olimpiskajās spēlēs Riodaženeiro (Brazīlija), 4. vieta (6617 punkti).
2017. gada maijā Gecisā (Austrija) 3. vieta septiņcīņā un atkal labots Latvijas rekords (6815 punkti)
Vairākkārtīgi labojusi Latvijas rekordu daudzcīņā.
2013. gada Labākās vieglatlētes tituls. Saņēmusi Latvijas Gada balvu sportā kā labākā sportiste 2015. un 2016. gadā.

Apavus Latvijas Sporta muzejam 2018.gada maijā uzdāvināja Latvijas Universitātes fonds, kas pirms tam bija organizējis izstādi „No sirds Universitātei” un Labdarības izsoli, kurā dažādus priekšmetus bija ziedojuši LU absolventi un sabiedrībā zināmi cilvēki (tai skaitā Laura Ikauniece - Admidiņa).

“No sirds Universitātei” bija labdarības izstāde, kura pārtapa labdarības izsolē tiešsaistē sadarbībā ar galeriju un izsoļu namu “Birkenfelds”, lai pievērstu uzmanību Latvijas filantropijas aktivitātēm izglītībā un ziedotu izsolē iegūtos līdzekļus Latvijas Universitātes, LU fonda, LU Botāniskā dārza un LU Absolventu kluba lielprojektam “Atbalsts LU Absolventu takai”. Taka būs izglītojoši izklaidējošs ceļš LU Botāniskā dārza teritorijā un taps par LU absolventu un citu atbalstītāju saziedotajiem līdzekļiem. Līdz šim no projekta kopējām izmaksām 45 000 eiro apmērā ir savākti nepilni 14 tūkstoši eiro.

 1e 2e

 

Jānis Bojārs (dzimis 1956. g.) karjeras laikā kļuva par Latvijas titulētāko lodes grūdēju. Ar sportu sāka nodarboties 20. gs. 60. gadu beigās, sākumā izmēģinot spēkus dažādās vieglatlētikas disciplīnās – šķēpmešanā, trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā, astoņcīņā un citos veidos. Tomēr lielākos panākumus guva savā kroņa disciplīnā – lodes grūšanā, prasmes apgūstot Kurmāles astoņgadīgajā internātskolā (treneris Dainis Lodiņš), Murjāņu sporta internātskolā (treneris Aldis Teteris) un sporta biedrībā „Vārpa” (treneris Vitālijs Umbraško).

Lasīt tālāk ...

Maija mēneša priekšmets - konkursa „Visi uz startu” ceļojošā balva garo distanču skriešanā, 1981.-1988.

Lasīt tālāk ...

Aprīlis – Goda raksts Edvīnam Bietagam par XI Olimpiādes spēlēs izcīnīto 2. vietu grieķu romiešu cīņā pussmagā svarā Berlīnē (Vācija), 1936. 

Lasīt tālāk ...

Marts – Kamaniņu braucēja Mārtiņa Rubeņa izcīnītā Bronzas medaļa kamaniņu braukšanā vieniniekos XX Ziemas Olimpiādes spēlēs, Turīna (Itālija), 2006.

Lasīt tālāk ...

XXIII Olimpiādes spēļu, Phjočhana, 2018 talismani Sohrangs un Bandabi (Soohorang and Bandabi) - baltais tīģeris un Himalaju melnais lācis, nāk no korejiešu mitoloģijas un ir cieši saistīti ar nācijas kultūru un folkloru. 

Lasīt tālāk ...

Bobsleja stūmēja Gunta Oša aizsargķivere, lietota XV Ziemas Olimpiskajās spēlēs, Kalgari (Kanāda), 1988.

Ķiveri ražojusi vācu firma Römer. Priekšpusē redzama tās emblēma – uzraksts: “römer”, kur burta o iekšpusi rotā balta stilizēta ķivere. Sākotnēji ķivere bija paredzēta lietošanai motosporta sacensībās, uz tās attēlots melnbalti rūtots karodziņš. To, ka ķiveres īpašnieks bijis PSRS izlases komandas dalībnieks, apliecina sarkans karodziņš ar zvaigzni un sakrustotu sirpi ar āmuru. Ķivere ir apaļas formas ar izbīdījumu žokļu/zoda rajonā. Tās ārējā daļa izgatavota no cieta un triecienizturīga materiāla – poliamīda, iekšējā daļa no triecienu absorbējoša un izolējoša materiāla – polistirola cietajām putām. Ražotāja pamācībā norādīts, ka šāda ķivere tīrāma ar ūdeni un ziepēm vai denaturētu spirtu. Ķiverē iestrādātas arī ventilācijas atveres – zoda daļā un aizmugurē kakla daļā. Ķivere aiztaisāma zem zoda ar lipekli un siksniņu ar metāla sprādzi. 

Lasīt tālāk ...