Oktobris, 2021 - Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kauss

Lusa kauss  1 FB ML

Šogad, 2021. gada 16. maijā, jau 9. reizi, Jelgavā notika Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā. Sacensību pirmsākumi meklējami 1995. gadā, kad tās tika iedibinātas kā olimpisko čempionu Ineses Janzemes un Jāņa Lūša kausa izcīņa. 2021. gadā otro reizi sacensības tika organizētas kā „Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kauss”.

Šogad sieviešu konkurencē uzvarēja Līna Mūze, ar rezultātu 64,81 metrs. Vīriešu konkurencē labākais izrādījās Patriks Gailums ar rezultātu 80,79 metri. Šie abi sportisti mājās aizveda miniatūrus kausus, kuru liela izmēra analogs tagad nonācis arī Latvijas Sporta muzeja īpašumā un patlaban apskatāms Jāņa Lūša piemiņas izstādē. Par tradīciju kļuvusi uzvarētāju fotografēšanās ar lielo kausu- piemiņai par augstajiem sasniegumiem elites grupā.

Lusa kauss  1 FB ML

Kausu muzejam dāvināja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes "Sporta servisa centrs" direktors Juris Kaminskis. Vēl viena kausa kopija (identiska muzejā esošajai) glabājas Latvijas Šķēpmetēju klubā, kas ir šo sacensību organizatori, bet oriģināls – Zemgales Olimpiskajā centrā. Kā muzejam pastāstīja „Sporta servisa centrs” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Knusle: Zemgales Olimpiskajā centrā paredzēts ierīkot stendu, kur tiks izvietots kauss un plāksne ar visu gadu kausa elites grupas uzvarētāju vārdiem un uzvārdiem.

Lusa kauss pamatne 1

Kausu izgatavoja uzņēmuma „ARTMIX” dizaineri, 2020. gada augustā, un tā ideja ir iemiesot šķēpmetēja kustības dinamiku un ritmu, kombinācijā ar kausa vienmērīgo formas gludumu. Kauss izgatavots no mākslīgā akmens, metāla un metalizēta plastikāta un tas ietver sevī ideju par gaisa un zemes elementu kombināciju un sporta mērķtiecību.

05.10.2021.