Oktobris, 2020 - Eiropas meistarsacīkšu balva hokejā sievietēm

IMG 20201009 160016

Dažus gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas mūsu valstī viss bija jauns. Un visam jaunajam vajadzēja apliecināt savas tiesības uz eksistenci sīvās cīņās. Tā tas bija arī Latvijas, Eiropas un pasaules sporta arēnās. Mūsu valsts sporta komandām, kas veidojās uz problemātiskā valsts pilsonības piešķiršanas un arī finansiālās nestabilitātes fona nācās cīnīties ar „vecās Eiropas” stabilākajām komandām. Un dažkārt, kā, piemēram, sieviešu konkurencē hokejā, tika izcīnītas vērā ņemamas uzvaras. Tā, 1993. gadā no 22. līdz 27. martam Ukrainas galvaspilsētā Kijevā risinājās Eiropas meistarsacīkstes hokejā sievietēm B grupā, kur piecu valstu konkurencē Latvijas sieviešu hokeja vienība izcīnīja spožu uzvaru.

Jau pirmajā spēlē ar Francijas komandu Latvijas spēlētājas uzvarēja ar 4 pret 3. Rezultātu šajā spēlē 14 minūtē atklāja Jana Gerkena. Kopumā šajā čempionātā Latvijas komanda uzvarēja ne tikai Franciju, bet arī Čehiju (3:1) un Lielbritāniju (3:0) un piekāpās vienīgi mājiniecēm Ukrainas komandai (0:1), bet šis zaudējums rezultātu neietekmēja un Latvijas komanda triumfēja B grupas čempionātā, izcīnot tiesības nākamajā sezonā pievienoties stiprākajai A grupai. Jāatzīmē, ka tas ir augstākais sasniegums Latvijas sieviešu hokeja vēsturē.

IMG 20201009 160016

Par šo uzvaru katra no spēlētājām saņēma zelta medaļu un visa komanda kopā simbolisku trofeju- sudraba krāsas metāla šķīvi ar smalku gravējumu un tekstu angļu valodā. Šķīvja apmalē uzraksts, ko veido burti ar kontūru „EUROPEAN WOMEN CHAMPIONSHIP POOL B” un atsevišķi gadskaitlis „1993.” Šķīvja pamatnē iegravēts uzraksts „INTERNATIONAL ICE HOCKEY FEDERATION” un logotips – stilizēts globusa attēls ar divām sakrustotām hokeja nūjām un hokeja ripu apakšdaļā. Zem logotipa lakonisks uzraksts- burti ar kontūru „WINNER.” Trauks izgatavots Vācijā, firmā „WMF” un tas pārklāts ar „cromargan” pārklājumu, kas ir patentēta šī uzņēmuma preču zīme nerūsošajam tēraudam ar sudraba mirdzumu. Muzejs šo priekšmetu saņēmis dāvinājumā no bijušās Latvijas izlases hokejistes Lindas Zaķes.

05.10.2020.