Muzeja jaunieguvums - Slazenger & Sons Ltd. tenisa rakete

IMG 8596 Large

Šī rakete nonāca Latvijas Sporta muzejā no tās pēdējā īpašnieka radiniekiem. Pats spēlētājs – Jānis Bušs (dzimis 1925. gada 3. martā) jau sen kā pazudis 2. Pasaules kara šausmās (iespējams, gājis bojā 1945. gadā). Bet rakete, savam vecumam lieliski saglabājusies, nu kļuvusi par daļu no Latvijas Sporta muzeja krājuma.

Ir zināms, ka šī rakete izmantota vēl 20. gs. 20.-30. gados, kad tās īpašnieks J. Bušs mācījās Hercoga Pētera Jelgavas ģimnāzijā, bet šāda modeļa raketes ražoja jau krietni senāk. Uz raketes norādīts patenta numurs (padzisis, bet salasāms) 13799. Šis numurs attiecas uz raketes dubulto stiegrojumu un ticis patentēts jau 1898. gada 21. jūnijā. Firmas Slazenger & Sons tenisa raketes modelis saucas „Centraject”, tas tika ražots jau 1899. gadā, un šī rakete skaitījās moderna vēl vismaz 20 gadus kopš tās ieviešanas ražošanā.

IMG 8596 Large

Rakete saglabājusi savu oriģinālo sarkani balto stīgojumu, kas joprojām ir salīdzinoši elastīgs. Rokturis astoņstūra veida tā gals apsists ar ādas gabaliņu, uz kura ražotāja zīme, kas sastāv no heksagrammas ar tekstu: „BEST IS BEST TRADE S & S L MARK THRO' THE WORLD”. Šī rakete ļauj secināt, kāds tenisa spēles ekipējums bijis pieejams Latvijas Republikā starpkaru periodā: proti, tas bijis ja ne pats modernākais, tad vismaz atzīstams Eiropas labāko ražotāju sortiments.

IMG 8599 Large  IMG 8602 Large