Lietuvas basketbola muzejā

Šī gada 6.jūlijā Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, basketbola leģenda Uļjana Semjonova un Basketbola muzeja krātuves vadītāja Aija Erta viesojās Lietuvas pilsētā Jonišķos Basketbola muzejā, kur tikās ar muzeja dibinātāju un vadītāju Leonu Karaļūnu.

Leons Karaļūns (Leonas Karaliūnas) ir dzimis 1955. gada 1. janvārī Jonišķos, Lietuvā. Sporta organizators, novadpētnieks, sabiedriskais darbinieks. Dibinājis basketbola sporta klubus “Siekis”, “Žiemgalių ainiai“, “Krepšinio legendos“. 2009. gadā nodibinājis vienīgo Basketbola muzeju Lietuvā.

Muzejā tiek eksponētas valsts labāko basketbolistu A. Saboņa, V. Homiča, Š. Marčuļoņa, R. Kurtinaiša, M. Paulauska, S. Stonkus, Z. Bareiķītes, V. Tomaites un citu zināmu Lietuvas basketbolistu fotogrāfijas, viņu sporta apavi, sporta krekli ar autogrāfiem, viņu izcīnītās medaļas pasaules, Eiropas un Olimpiskajās spēlēs. Šis muzejs ir otrais Basketbola muzejs Eiropā, kur var atrast arī 1937. gada Eiropas basketbola meistarsacīkšu, kas notika Latvijā, fotogrāfijas, Latvijas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa dāvanas - īpaša šķīvja kopiju, ko saņēma Lietuvas basketbolisti - Eiropas basketbola čempioni. Var apskatīt II Eiropas basketbola čempionāta Rīgā piemiņas medaļu.

20170706 135330