gfgtdd

Latvijas Sporta muzejs būs slēgts 23.12.-26.12 un 30.12. - 01.01.2018.
 

2017.gada 18.decemrī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne piedalījās Latvijas Olimpiskās akadēmijas (LOA) izbraukuma seminārā Latvijas Republikas Saeimā.

Lasīt tālāk ...

Decembra mēneša priekšmets - Ilondas Lūses ātrslidošanas klapslidas („klapi”), izmantotas 1997./1998. gada sezonā. Ražotājs: Viking, Nīderlande. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Latvijas Vieglatlētikas savienība un apgāds "Jumava" 29.novembrī Latvijas Sporta muzejā prezentēja grāmatu Latvijas vieglatlētikas vēsture 2.daļa.

Lasīt tālāk ...

2017.gada 21. novembrī Latvijas Sporta muzejā notika pasākums, kura ietvaros Latvijas Tautas sporta asociācija muzejam dāvināja 5. Pasaules Sporta spēļu medaļu komplektu, kā arī citus priekšmetus, kas saistīti ar Pasaules Sporta spēlēm.

Lasīt tālāk ...

Novembra mēneša priekšmets – PSRS Olimpiskās izlases komandas dalībnieka sporta virsjaka XIV Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sarajevā (Dienvidslāvija), 1984. Tā piederējusi Latvijas PSR Ministru Padomes Fiziskās kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājam Daumantam Znatnajam, kurš 1984.gadā Sarajevā vadīja PSRS kamaniņu un bobsleja delegāciju. Sīkāku aprakstu par priekšmetu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Restaurēts unikāls mākslas riteņbraukšanas ritenis - “Augstais rats”, saukts arī par “Augstratu” un “Zirnekli”. Restaurācijas darbus veikusi sertificēta metāla restauratore Ieva Baļļa, kas ir Rīgas Celtniecības koledžas lektore un metāla restaurācijas darbnīcas vadītāja; meistare arī ilgus gadus ir strādājusi Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Restaurācijas centrā. Plašāku informāciju par riteni lasīt sadaļā Krājums. "Augstais rats" šobrīd ir apskatāms Latvijas Sporta muzeja 2.stāva Izstāžu zālē.

Lasīt tālāk ...

25.oktobrī Latvijas Sporta muzeju apmeklēja Rīgas 3. Bērnu un jaunatnes sporta skolas basketbola sekcijas 2006.-2008.gadā dzimušās meitenes un tikās ar leģendāro basketbolisti Uļjanu Semjonovu, kā arī skatījās izstādi "Es mīlu šo spēli. Pasaules basketbola zvaigznei Uļjanai Semjonovai – 65". 

Lasīt tālāk ...

Oktobra mēneša priekšmets - pasaules sporta leģendas Jāņa Lūša Olimpiskais starta numurs. Tas bija piestiprināts pie J.Lūša sporta krekliņa, kad viņš izcīnīja savu vēsturisko uzvaru, kļūstot par Olimpisko čempionu šķēpa mešanā Mehiko pilsētā, 1968.gadā. Sīkāku aprakstu par starta numuru lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Latvijas Sporta muzejā atsāksies alpīnistu tikšanās vakari. Pirmā tikšanās rudens sezonā notiks šodien 29.septembrī pl.17.00. Turpmāk tikšanās notiks katra mēneša pēdējā piektdienā. Uz tikšanos!

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, Latvijas Sporta muzejs  ir ieplānojis izveidot pastāvīgu muzeja ekspozīciju “Latvijas Olimpiešu Goda zāle – Zelts. Sudrabs. Bronza”, kas stāstīs par Latvijas Olimpiešu gaitām un sasniegumiem Olimpiskajās spēlēs.

Lasīt tālāk ...

2017.gada 28.septembrī pl.17.00 notiks kārtējā Rīgas sporta veterānu tikšanās Latvijas Sporta muzejā. Laipni gaidīti!

Septembra mēneša priekšmets - Andreja Apsīša izcīnītā 3.Vienības brauciena balva, 1938. Sīkāku aprakstu par balvu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Basketbola muzeja (Jonišķi, Lietuva) dibinātājs Leons Karaļūns aicina uz grāmatas un dokumentālās filmas prezentāciju par 1937.gada Eiropas basketbola čempionātu Rīgā, kurā uzvaru guva Lietuvas basketbolisti.

Lasīt tālāk ...

1993.gada 10.maijā Basketbola dzimtenē Springfīldā Slavas muzejā nominēja Latvijas 20.gadsimta, Eiropas un pasaules izcilāko basketbolisti Uļjanu Semjonovu. Savā vēsturiskajā runā Uļa pateicās savai valstij Latvijai, komandas biedrenēm un pretiniecēm. Pēc vārdiem angļu valodā „Es mīlu šo spēli”, atskanēja aplausi. Likās, ka tie nekad nebeigsies...

Lasīt tālāk ...

Augusta mēneša priekšmets - Harija Ozoliņa tenisa čības 20. gs. 20. gadu vidus – 30. gadi, kas izgatavotas Rīgā, gumijas izstrādājumu rūpnīcā Quadrat. Sīkāku aprakstu par tenisa čībām lasīt sadaļā Mēneša priekšmets

Šī gada 19.jūlijā Latvijas Sporta muzejā notika hokeja leģendas Helmuta Baldera - Sildedža 65 gadu jubilejas pasākums. Pasākuma organizators bija gleznotājs Jānis Anmanis, kurš Latvijas Sporta muzejam uzdāvināja Helmuta Baldera - Sildedža oriģinālā tehnikā veidotu portretu. 

Lasīt tālāk ...

Šī gada 6.jūlijā Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, basketbola leģenda Uļjana Semjonova un Basketbola muzeja krātuves vadītāja Aija Erta viesojās Lietuvas pilsētā Jonišķos Basketbola muzejā, kur tikās ar muzeja dibinātāju un vadītāju Leonu Karaļūnu.

Lasīt tālāk ...

Jūlija mēneša priekšmets – Valda Muižnieka izcīnītā sudraba medaļa basketbolā XVII Olimpiskajās spēlēs Romā (Itālija), 1960.gada 10.septembrī. Sīkāku aprakstu par medaļu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Laikā no š.g. 30.jūnija līdz 3.jūlijam Latvijas Olimpiskās akadēmijas (LOA) pārstāvji viesojās Varšavas Sporta un tūrisma muzejā. 

Lasīt tālāk ...

Informējam, ka sakarā ar jaunas ekspozīcijas iekārtošanu, muzejs būs slēgts no 2017.gada 1.jūlija līdz 31.jūlijam.

2017.gada 20.jūnijā pl.13:00 Latvijas Sporta muzejā notiks atklātā starptautiskā metu konkursa "Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē" atklātā sēde un tiks nosaukti godalgotie meti un atklāti godalgoto metu autori.

Lasīt tālāk ...

2017.gadā Rīgas dome atbalstīja Latvijas Sporta muzeja iesniegto projektu “Kārļa Vītoliņa mākslas riteņbraukšanas riteņu restaurācija”, piešķirot 2465,00 EUR lielu finansējumu unikāla riteņa restaurācijai. Ritenis ir viena no senākajām Latvijas sporta vēstures relikvijām, liecība par sporta attīstības pirmajiem soļiem mākslas riteņbraukšanā 19. un 20.gadsimta robežās.

Lasīt tālāk ...

Jūnija mēneša priekšmets – Latvijas PSR labākā treka riteņbraucēja balva. 1971.gada 10.janvārī mākslinieks Džems Bodnieks savas personālizstādes noslēgumā Zinību namā dāvāja Latvijas PSR Riteņbraukšanas federācijai ceļojošo balvu ar mērķi pasniegt to Latvijas PSR labākajam riteņbraucējam – sprinterim. Sīkāku aprakstu par balvu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

2017.gada 26.maijā Jelgavā Starptautiskās muzeju dienas svinību ietvaros, Latvijas Sporta muzejs saņēma Latvijas muzeju biedrības gada balvu "Zelta puteklis 2016" nominācijā "Muzeja pieejamības projekts 2016" par izstādi „Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis”. 

Lasīt tālāk ...

Š.g. 25.maijā Latvijas Sporta muzejā, plkst. 17.00 Rīgas Veterānu sporta klubs rīko gadskārtējo konferenci ar pārskatu par paveikto un valdes vēlēšanas. Kluba biedrus un interesentus ar koncertprogrammu pagodinās Rīgas 6.vsk. mūzikas pedagogu Lizetes Stapānes, Leldes Bitītes un Vitas Strautiņas jaunie klavieru, flautas un vijoles klases audzēkņi. Skanēs daudzveidīga un krāsaina mūzika – latviešu un ārzemju komponistu darbi, klasiskās un romantiskās mūzikas opusi, kā arī džeza mūzika.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Slidošanas asociācija, kas pārmantojusi Latvijas Ziemas sporta savienības tradīcijas, šogad - 2016./ 2017. gada sezonā droši atskatās uz savas organizācijas 90 gadu darbību.

Lasīt tālāk ...

Laikā no 2017.gada 6. - 13. maijam Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne piedalās Startptautiskās Olimpiskās Akadēmijas 14.sesijā Nacionālo Olimpisko akadēmiju vadītājiem un prezidentiem Olimpijā, Grieķijā.

Lasīt tālāk ...

Starptautiskās Muzeju dienas 2017 svinības notiks Jelgavā 26.maijā

Lasīt tālāk ...

Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats,
Nes sāpes, nes priekus, kā kuram.
Man uzklausāt, biedri, man dievīga acs,
Man zinību vairāk kā buram.

Lasīt tālāk ...

Maija mēneša priekšmets - porcelāna šķīvis ar dekolu. Sīkāku aprakstu par šķīvi lasīt sadaļā Mēneša priekšmets

No šodienas līdz 28.aprīlim Rīgā norisinās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un Baltijas Sporta zinātnes biedrības organizētā 10.Baltijas Sporta zinātnes konference "Prakses un teorijas mijiedarbība sporta zinātnē", kurā pulcējas 200 starptautiski atzīti sporta zinātnes pētnieki no 14 valstīm.
Ceturtdien, 27.aprīlī, no pulksten 9.15 līdz 13.00, konferences plenārsēdi varēs vērot tiešraidē LSPA mājaslapā www.lspa.lv un sporta ziņu portālā www.sportacentrs.com (konferences darba valoda – angļu).

Lasīt tālāk ...

27.aprīlī plkst. 17:00 notiks kārtējais Rīgas sporta veterānu tikšanās vakars Latvijas Sporta muzejā. Laipni gaidīti!
 

Augstu, augstu šūpoties,
Tālu, tālu lūkoties,
Olu grozā ievelties,
Un no sirds priecāties!

Priecīgas Lieldienas novēl Latvijas Sporta muzeja kolektīvs!

 

Valentīns Mazzālītis 1954. gadā absolvējis Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtu (LVFKI). Laikā no 1954. līdz 1990. gadam bijis LVFKI docētājs, no 1973. līdz 1987. gadam — Vieglatlētikas katedras vadītājs. No 1990. gadu  līdz 2000. gadam Latvijas Šķēpmetēju klubā kā metodiķis. Laikā no 1963. līdz 1972. gadam Valentīns Mazzālītis bija PSRS izlases vecākais treneris. Viņa audzēknis Jānis Lūsis izcīnījis visu triju kalumu Olimpisko spēļu medaļas, kā arī četras Eiropas, 12 PSRS un vienu Latvijas čempiona titulu, divas reizes labojis pasaules rekordu šķēpa mešanā.

Lasīt tālāk ...

Aprīļa mēneša priekšmets – pasaules slavenā soļotāja Jāņa Daliņa izcīnītais kauss starptautiskajās sacensībās Quer durch Berlin (Šķērsām cauri Berlīnei). 1924.gadā Egona Brauna firma dāvāja šo ceļojošo balvu 25 km soļošanas distances uzvarētājam. Jānis Daliņš skaisto sudraba kausu ieguva savā īpašumā 1932.gadā, kad bija uzvarējis sacensībās trešo gadu pēc kārtas. Sīkāku aprakstu par starptautisko skriešanas un soļošanas sacensību Quer durch Berlin kausu lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

30.martā plkst. 17:00 notiks kārtējais Rīgas sporta veterānu tikšanās vakars Latvijas Sporta muzejā. Laipni gaidīti!

2017.gada 23.martā Latvijas Sporta muzeja (LSM) direktore Agra Brūne, galvenā krājuma glabātāja Solvita Lomanova un krājuma glabātāja Elēna Silāja apmeklēja Rīgas Motormuzeju (RMM), kur tikās ar RMM direktora vietnieku muzeja darbā - Agri Šmitu. Tikšanās laikā LSM pārstāves tika iepazīstinātas ar jauno RMM ekspozīciju un informētas par muzeja ēkas rekonstrukciju un jaunās ekspozīcijas izveides procesu. Tika apmeklētas arī Rīgas Motormuzeja krājuma telpas un restaurācijas darbnīcas, kā arī pārrunātas Latvijas Sporta muzeja un Rīgas Motormuzeja sadarbības iespējas.

Lasīt tālāk ...

9.martā atzīmēsim Iulijakas (Uļjanas) Semjonovas 65 gadu jubileju. Godinot vienu no visu laiku izcilākajām basketbolistēm, par marta mēneša priekšmetu esam izvēlējušies Uļjanas Semjonovas sporta kedas, ar kurām viņa spēlēja basketbolu 20.gs. 80.gadu beigās. Sīkāku aprakstu par sporta kedām lasīt sadaļā Mēneša priekšmets

28.februārī Latvijas Sporta muzejā tika atzīmēta žurnālista, sporta darbinieka, Latvijas Hokeja federācijas pārstāvja Mārtiņa Pagodkina 75 gadu jubileja.

Lasīt tālāk ...

21.februārī Latvijas Sporta muzejā viesojās sporta veterānu delegācija no Ālenas (Vācija) pilsētas. Delegāciju vadīja Dīters Masins (Dieter Massin), bijušais Eiropas Vieglatlētikas veterānu asociācijas prezidents, kurš ar savas pilsētas pārstāvjiem un sporta veterāniem ir savākuši vairāk kā 1000 sporta relikviju un ir iecerējuši veidot Sporta muzeju Ālenā.

Lasīt tālāk ...

Līdz ar pavasarīgām noskaņām, arī sporta muzejā ienāk pavasarīgs prieks. Mūsu dzīvā leģenda Irma Jaunzeme 23. februārī Latvijas Sporta muzejā Alksnāja ielā 9 draugu pulkā atzīmēja savas bāgātās dzīves 95 gadus.

Lasīt tālāk ...

Piektdien 17.februārī notika Leona Karaļūna fotoizstādes "Pagalmi, kuros mīl basketbolu" un grāmatas "No pagalma lielajā basketbolā" atvēršanas svētki. Pasākumā piedalījās Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne. Fotoizstāde ir aplūkojam LU Akadēmiskajā bibliotēkā, Rīgā, Rūpniecības ielā 10. Grāmatu iespējams apskatīties Latvijas Sporta muzejā.

Lasīt tālāk ...

Februāra mēneša priekšmets - Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) augstākais apbalvojums – SOK Olimpiskais ordenis. Tas piešķirts Latvijas Olimpiskās komitejas Goda prezidentam Vilnim Baltiņam par ieguldījumu Olimpiskās kustības attīstībā. Sīkāku aprakstu par SOK Olimpisko ordeni lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Latvijas Sporta muzejs saņēmis pateicības balvu no Latvijas Vieglatlētu savienības par sadarbību un atbalstu 2016.gada sezonā.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Olimpiskā akadēmija izsludina konkursu, kurā aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 20 līdz 35 gadiem, kurš spēj brīvi komunicēt latviešu un angļu (vai franču) valodā.

Lasīt tālāk ...

Šī gada 18.janvārī pl.15:00 Latvijas Sporta muzejā notiks ikgadējais šķēpmešanas sezonas noslēguma pasākums - seminārs, ko organizē Latvijas Šķēpmetēju klubs. Pasākuma laikā tiks apblavoti gada labākie šķēpmetēji, kā arī tiks demonstrēta Latvijas Televīzijas žurnālista Dāvida Ernštreita veidotā dokumentālā filma “Inese pirmā!”, kas stāsta par šķēpmetējas Ineses Jaunzemes izcīnīto zelta medaļu Melburnas Olimpiskajās spēlēs, 1956.gadā.

Janvāra mēneša priekšmets - Tāļa Pāvuliņa tramplīnlēkšanas slēpes, izgatavotas 1970.gadā. Sīkāku aprakstu par slēpēm lasīt sadaļā: Mēneša priekšmets.