"RIO 2016" TĒRPU KOLEKCIJA

10.maijā, Rīgā tika demonstrēta Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” apģērbu kolekcija, ko Latvijas sportisti valkās Riodežaneiro Olimpisko spēļu laikā.

Katra sportista apģērbu komplektā ir iekļauti tērpi svinīgajai Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem un ikdienas gaitām, kā arī plašs aksesuāru klāsts — kopumā katrā komplektā ir 53 priekšmeti. «Šajā kolekcijā mēs centāmies apvienot modernās tehnoloģijas, piemēram, augstas kvalitātes gaiscaurlaidīgu audumu bez vīlēm, ūdeni atgrūdošus materiālus, un tradicionālos elementus, piemēram, Latvijai raksturīgo balto, Latvijas sarkano un pelēko krāsu, kā arī īpašu spēka zīmi un vienojošu Latvijas Olimpiskās komandas identitātes elementu — pinumu,» saka Polijas uzņēmuma OTCF, kam pieder zīmols 4F, vadītājs Igors Klaja.

«Mēs ar prieku sadarbojamies ar tik pieredzējušu partneri, kāds ir 4F, kas ir izgatavojis apģērbu Polijas sportistiem, kuri piedalījās Olimpiskajās spēlēs Vankūverā, Londonā, Sočos un Baku. Mēs esam pārliecināti, ka 4F veidotais apģērbs palīdzēs mūsu sportistiem sasniegt viņu izvirzītos mērķus vasaras Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro (2016. gadā), ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā (2018. gadā) un citos svarīgos sporta pasākumos, kas norisināsies no 2017. līdz 2020. gadam, piemēram, Eiropas Jaunatnes Olimpiskajos festivālos un Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs. No sirds atbalstām un ticam mūsu Olimpiešiem, kas aizstāvēs valsts godu Riodežaneiro,» saka Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis.

 

Latvijas Olimpiskās komandas sportistu un viņus pavadošā personāla tērpu kolekciju ir veidojusi 15 augstākās klases modes mākslinieku komanda. Katram sportistam tika noņemti mēri, un tika sagatavots tieši viņam pašūts apģērbu komplekts. «Kolekcijas tērpi tika īpaši pielāgoti, pamatojoties uz sportistu sajūtām un vēlmēm. Mēs nevaram atļauties, lai sudraba medaļas ieguvējs pateiktu vai nodomātu, ka viņš būtu varējis ieņemt pirmo vietu, ja apģērbs būtu bijis ērtāks,» komentē I. Klaja. «Mēs izmantojām visu savu ilggadējo sadarbības pieredzi ar profesionāliem sportistiem un Olimpiešiem, lai viss būtu ideāli.»

 

Kolekcija ir izgatavota no ultramoderniem materiāliem — ūdeni atgrūdoša, bet gaiscaurlaidīga auduma, sporta krekli var lepoties ne vien ar hipoalerģiskumu un vīļu trūkumu, bet arī spēju saglabāt ādas dabisko bakteriālo līdzsvaru. Lietainam laikam paredzētā apģērba apdarē un somās ir izmantoti kvalitatīvie YKK rāvējslēdzēji, kas nepieļauj mitruma iekļūšanu. «Vēl viens lepnuma objekts ir kompresijas raksts, kas ļauj audumam vēl ciešāk piegulēt ķermenim un tādējādi atbalstīt muskuļus aktivitātes laikā. Arī bezvīļu audums ļauj sportistiem justies īpaši komfortabli. Daudzi dekoratīvie un visi ventilācijas elementi, no kuriem daļa atkārto pinuma rakstu, tika izveidoti ar lāzergriešanu,» stāsta I. Klaja.

 

Olimpiskajā kolekcijā ietilpst arī dažādi aksesuāri: saulesbrilles, cepures, somas, mugursomas un apavi. Kopumā katrā komplektā ir iekļauti 30 apģērba gabali, pieci apavu pāri un 18 aksesuāri.

 

Latvijas Olimpiskās komandas vizuālās identitātes tēla izstrāde ilga vairāk kā gadu un pie tās strādāja Latvijā atzīti mākslinieki un nozares profesionāļi kā Gatis Mūrnieks (“XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku” un “Latvijas Nacionālās bibliotēkas” radošais direktors), Bruno Birmanis (modes mākslinieks un konsultants sadarbībā ar sporta apģērbu zīmolu 4F), “Asketic” un tā mākslinieciskais direktors Miķelis Baštiks.

 

Pēc pamatīgas izpētes un diskusijām, tika izveidota jauna Latvijas Olimpiskās komandas vizuālā identitāte, kas sastāv no komandas logotipa un “pinuma”. Olimpiskās komandas logotips sastāv no Brīvības pieminekļa trīs zvaigznēm, uzrakstu “Latvija”, kas veidots par pamatu ņemot Latvijas valsts karoga krāsu proporcijas (2:1:2) un Olimpiskajiem apļiem.

 

Savukārt, lai vizuāli atveidotu Latvijas Olimpiešu entuziasmu un spēku tika izveidots grafiskais elements “pinums”, kas sastāv no trīs atslēgas vārdiem – dzīvs: “cilvēcīgs” nevis “mehānisks”; pārdabisks: “dabisks” nevis “zinātnisks”; emocionāls: “garīgs” nevis “fizisks”.

 

Izveidotā komandas identitāte tika nodota profesionālai 4F modes mākslinieku komandai, kura, cieši sadarbojoties ar Latvijas Olimpisko komiteju, ir radījusi Latvijas Olimpiskās komandas “Rio 2016” tērpu kolekciju. Šī ir pirmā reize vēsturē, kad tērpi ir speciāli veidoti katram Olimpiskās komandas dalībniekam individuāli, ņemot vērā katra cilvēka ķermeņa īpašības.

 

Drīzumā ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs pats apskatīt Olimpisko kolekciju, apmeklējot izstādi modes un izklaides centrā «Rīga Plaza». Turklāt kopš vasaras sākuma 4F veikalos Rīgā būs pieejami pēc Olimpiskās kolekcijas skicēm izgatavoti apģērbi. «Tādējādi katrs Latvijas iedzīvotājs varēs paust atbalstu Olimpiešiem un no sirds just viņiem līdzi. Tā ir patiešām unikāla iespēja līdzjutējiem un patriotiem!» saka I. Klaja.

Raksts pārpublicēts no www.olimpiade.lv 

Foto: Juris Bērziņš - Soms

13199164 1104228052932091 767781616 o

13214401 1104228132932083 750716806 o 1

13223463 1104228136265416 801453226 o