Izstāde Pasaules skeletona karaļi

Latvijas Sporta muzejā tika atklāta izstāde „Pasaules skeletona karaļi – Martins un Tomass Dukuri”. Izstādē ir aplūkojamas planšetes ar informāciju un fotogrāfijām par Latvijas skeletona vēsturi, Martina un Tomasa Dukuru sporta panākumiem, Latvijas skeletona komandu,  Latvijas jaunajiem skeletonistiem, trasēm, kur notiek skeletona sacensības. Dažādi priekšmeti: Martina un Tomasa Dukuru izcīnītās medaļas un sporta balvas, aprīkojums: skeletona kamanas, ķiveres, tērpi, naglenes, sacensību starta numuri, un Ziemas olimpisko spēļu tērpi no spēlēm Soltleiksitijā, 2002; Turīnā, 2006; Vankūverā, 2010 un Sočos, 2014, kā arī ir skatāma Dāvida Erenštreita filma „Dukuru mezgls” un ieraksts no raidījuma „Personība. 100g kultūras. Skeletona aizsācējs Latvijā Dainis Dukurs”. Izstādes dizainere ir Silja Pogule.

Izstādi svinīgi atklāja Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, pieminot, ka Martins un Tomass Dukuri atklāšanā nepiedalās, jo turpina sezonas startus Šveicē Sanktmoricas trasē.

Dukuru ģimeni izstādē pārstāvēja Latvijas skeletona tēvs – Dainis Dukurs.  Latvijas Sporta Veterānu (Senioru) Savienības prezidents Dzintars Znatnajs pieminēja, ka panākumu pamatā ir smags darbs un novēlēja Dainim Dukuram turpināt ar tādu pašu neatlaidību un spēku attīstīt skeletonu Latvijā. Atklāšanā uzrunas teica Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas pārstāvis Andris Deniņš, Zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietniece Anda Mičule un Latvijas Radio pārstāve Inita Kresa – Katkovska.

Paldies izstādes atbalstītājiem SIA Liviko, kas izstādes atklāšanā piedāvāja spāņu bezalkoholisko dzirkstošo vīnu Freixenet un SIA Valmiermuiža par to, ka varējām baudīt Latvijas graudu iesala dzērienu "Zelta Zirgs".

Foto reportāžas no atklāšanas piedāvā lielākie ziņu portāli Latvijā: Tvnet, Delfi, Kasjauns.

Skatīties Tvnet foto reportāžu

Skatīties Delfi foto reportāžu

Skatīties Kasjauns foto reportāžu

Izstāde „Pasaules skeletona karaļi – Martins un Tomass Dukuri” tika atklāta otrdien, 2. februārī, plkst. 16:00 Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9. Darba laiks: otrdiena-piektdiena no 10:00 līdz 17:00, sestdienās no 11:00 līdz 18:00. Izstāde būs aplūkojama līdz 30. jūnijam.