Museum-Closed-e1434655104984-400x321

Cienījamie muzeja apmeklētāji!

Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, no 2020. gada 21. decembra līdz 2021. gada 25. janvārim Latvijas Sporta muzejs būs slēgts.

LSM 23.501 1-2 1 Mediummmm

Viena no skaistākajām olimpiskajām tradīcijām ir olimpiskās uguns aizdegšana Olimpijā (Grieķijā), Hēras tempļa drupās. Uguns tiek iegūta no saules stara, koncentrējot to ar lēcas palīdzību vienā punktā. Pēc tam olimpiskā uguns ceļo uz kārtējo spēļu norises vietu. Tradīcijas ideju izstrādāja Pjērs de Kubertēns 1912. gadā, bet tā tika iedzīvināta 1928. gadā Amsterdamā pirms IX Olimpiādes spēlēm. Par tradīciju kļuvusi olimpiskās uguns stafete – olimpiskās lāpas uguni viens otram nodod iepriekš izraudzīti skrējēji, starp kuriem parasti ir jaunieši, sportisti, sabiedriski darbinieki un Olimpisko spēļu finansiālie atbalstītāji. Arī nedaudzi Latvijas pārstāvji ir piedalījušies vairākos olimpiskās uguns ceļojumos, to skaitā – Latvijas Olimpiskās komitejas goda prezidents Vilnis Baltiņš. Vairāk lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

105 Smidbergs Berzins 1938 1

Alfons Elmars Bērziņs ir dzimis rīdzinieks. Pasaulē viņš nācis 1916. gada 7. novembrī (pēc vecā stila- 25. oktobrī). Viņa vecāki bija vienkāršu ļaužu, tēvs – drēbnieks. Bērnību pavadījis Artilērijas ielā blakus slavenajai V. Ķuzes saldumu fabrikai, bet vasarās palīdzējis lauku darbos radu saimniecībā Doles salā, kur arī piedzima viņa sapnis par sportu. Pirmās slidas, tā saucamās „sņegurkas”, Alfonam Bērziņam nopirka māte, puisēnam tad bija tikai seši gadi. Ir zināms, ka ātrslidošanas sacensībās Rīgas 2. ģimnāzijas skolnieks Alfons pirmo reizi piedalījās 1931. gadā, taču bez vērā ņemamiem panākumiem. Pirmā uzvara pūliņiem sekoja tikai 1933./1934. gada ziemā, kad tika izcīnīta 2. vieta Latvijas meistarsacīkstēs. Vairāk lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

3 Smidbergs   Smidb.mat. Medium

Ne visiem izdodas apturēt laiku un vēl pašam tajā ierakstīties. Voldemāram Šmidbergam izdevās.

Viņa – sportotāja un profesionāla poligrāfista dzimšanas diena ir 1893. gada 3. novembris. Bet bez maizes darba vēl viņš bija fotogrāfs, krājējs, pētnieks, sporta darbinieks, tiesnesis un sportists…

Pārdaugavas puika dzīvoja tēva celtajā mājā Augļu ielā 11. Izglītību Voldemārs guva tirdzniecības skolā, taču 17 gadu vecumā izstājās. Māte gribēja, lai dēls mācās par pārdevēju, tēvs – lai apgūst amatu, jo pats bija labs galdnieks, bija kokamatnieku cunftei piederīgs. Beigu beigās Voldemārs nokļuva Millera grāmatu un avīžu spiestuvē, kur kalpojot par zelli. Pēc diviem gadiem – sāka darbu pie mašīnas par iespiedēju. Izrādījās, ka tas kļuva par viņa mūža darbu.

Lasīt tālāk ...

IMG 20201009 160016

Dažus gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas mūsu valstī viss bija jauns. Un visam jaunajam vajadzēja apliecināt savas tiesības uz eksistenci sīvās cīņās. Tā tas bija arī Latvijas, Eiropas un pasaules sporta arēnās. Mūsu valsts sporta komandām, kas veidojās uz problemātiskā valsts pilsonības piešķiršanas un arī finansiālās nestabilitātes fona nācās cīnīties ar „vecās Eiropas” stabilākajām komandām. Un dažkārt, kā, piemēram, sieviešu konkurencē hokejā, tika izcīnītas vērā ņemamas uzvaras. Tā, 1993. gadā no 22. līdz 27. martam Ukrainas galvaspilsētā Kijevā risinājās Eiropas meistarsacīkstes hokejā sievietēm B grupā, kur piecu valstu konkurencē Latvijas sieviešu hokeja vienība izcīnīja spožu uzvaru. Vairāk lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

J.Lusis - LSM 16.681 - TIFF 2400 1 Medium

Latvijas Sporta muzejā – Alksnāja ielā 9, ceturtdien, 24. septembrī, plkst. 13.00 notiks šķēpmetēja Jāņa Lūša atceres pasākums.

2020. gada 29. aprīlī noslēdzās Viņa dzīve. No sīka lauku zēniņa viņš pārtapa par Lielo Jāni. Par Lielāko no visiem mūsu lielajiem Jāņiem sportā. Jānis Lūsis – olimpiskais čempions, pasaules rekordists, gadsimta izcilākais Latvijas sportists, nācijas lepnums. Jānis bija un ir daļa no mūsu tautas sirds. Varbūt tāpēc – lielās pandēmijas ēnā – atvadas no Jāņa Lūša 5. maijā bija tik nepasakāmi un savādi skumjas, un nepelnīti klusas – bez pateicības vārdiem. Viņš aizgāja un paņēma līdzi savu dzīvi ar prātam neaptveramu panākumu spožumu pasaules arēnās. Latvijas sabiedrība un valsts augstākās varas pārstāvji – mēs visi esam J. Lūsim parādā.

Lasīt tālāk ...

Image 00001 1 Large

Latvijas Sporta muzejs glabā dažādas ar sportu un sportistiem saistītas relikvijas un ne tikai profesionāļu darinātas lietas. Šoreiz mēs jūs vēlamies iepazīstināt ar Dāvim Bertānam veltītu, fanu darinātu plakātu. Vairāk lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

IMG 6972 Large

Šogad pludmales volejbola sezona, tāpat kā daudzos citos sporta veidos, līdz šim bijusi un vēl būs īsa un saraustīta COVID-19 sērgas dēļ, tādēļ mums Latvijas Sporta muzejā ir īstais laiks nedaudz atskatīties pagātnē un gatavoties jaunām uzvarām nākotnē. Šajās dienās (no 2020. gada 16. līdz 20. septembrim) Jūrmalā norisinās Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, kurā cīnās arī Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Šoreiz- par Jāni Šmēdiņu un viņa sasniegumiem. Vairāk lasīt sadaļā Goda zāle.

1 - LSM 19.203 Small

Kārlis Bukass dzimis 10. septembrī 1903. gadā Tukuma apriņķī, Dūru muižas “Birzēs”. Viņš bija garo gabalu veicējs – skrējējs un slēpotājs. Sportot sāka 1924. gadā kara dienesta laikā. Bet pirms “īstās” skriešanas vēl paguva uzspēlēt bendiju ASK komandas otrā sastāvā.1926. gadā jau bija valsts vienībā – gargabalnieku pulkā. Pārstāvēja dažādas biedrības: ASK, Rīgas Futbola klubu, Amatieris, Rīgas Policijas darbinieku sporta klubu.

Lasīt tālāk ...

1 - lakatins Medium

Šajās dienās aprit gadskārta 1936. gada Berlīnes Olimpiādes spēlēm. Šīs spēles palikušas vēsturē kā pēdējās un lielākās spēles pirms Otrā pasaules kara. Latviju Berlīnes Olimpiādes spēlēs pārstāvēja 24 sportisti, no tiem 2 sportisti izcīnīja medaļas: Edvīns Bietags sudrabu grieķu romiešu cīņā, bet Adalberts Bubenko bronzu soļošanā. Edvīna Bietaga izcīnītā medaļa un olimpiskais diploms patlaban ir apskatāms Latvijas Sporta muzeja ekspozīcijā „Latvijas olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA.” Jāatzīmē, ka ne tikai Latvijas sportisti, kuri piedalījās sacensībās, apmeklēja šīs spēles un Vācijas galvaspilsētu, lielo sporta svētku noskaņā. Tā, kāds ceļotājs Jūliuss Ansbergs no šīm olimpiādes spēlēm atveda suvenīru- mākslīgā zīda lakatiņu, kas rotāts ar olimpisko simboliku un uzdāvināja to Mirdzai Pilkauskaitei. Vairāk lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

LSM 345 1 Evalds Vilsons Small

Riteņbraucējs, galdniekmeistars, sporta biedrības „Marss” priekšnieks Evalds Vilsons dzimis 1873. gada 30. jūlijā (pēc jaunā st.) Talsu apriņķa Strazdes pagasta Strazdniekos. 1907. gada 8. maijā Vidzemes gubernators N. Zvjagincevs parakstīja jaunas sporta biedrības – „Marss” statūtus. 1909. gada 26. jūnijā starp Kārli Menģeli, Almu Vorbi (dz. Menģele) un velosipēdu biedrību „Marss“ tika noslēgts Pirkšanas – Pārdošanas līgums par zemes gabala iegādi 2 102 kv. ass lielumā (9,6 tūkst. kv. m.) Pēterburgas šosejā 22 (tag. Brīvības iela). Tūlīt arī sākās treka un ēku projektēšana un būvēšana. Par biedrības priekšnieku ievēlēja Evaldu Vilsonu. Viņš kā pieredzējis amata meistars un labs rēķinātājs uzņēmās biedrības būvlietas.

Lasīt tālāk ...

51-Miskarova foto Medium

Šogad aprit 40 gadi kopš XXII Olimpiādes spēlēm, kas norisinājās 1980. gadā Maskavā (laikā no 19. jūlija līdz 3. augustam). Lai arī Latvija tolaik bija okupēta un sportistu vienīgā iespēja piedalīties Olimpiādes spēlēs bija kļūt par PSRS izlases komandas dalībniekiem, Latvijas sportistiem šīs spēles bija medaļām bagātas. 13 Latvijas PSR sportisti bija iekļauti PSRS izlasē un izcīnīja 13 dažādas raudzes medaļas, starp tām 4 zelta medaļas, 7 sudraba medaļas un 2 bronzas medaļas. Protams, sava nozīme šim fantastiskajam panākumam bija arī faktam, ka šīs bija Olimpiādes spēles, kuras boikotēja ASV un liels skaits ASV sabiedroto valstu. Olimpiādes boikota iemesls bija PSRS iebrukums Afganistānā.

Lasīt tālāk ...

116431602 3164797476922425 3682817389988201715 o

Jūlija viducī Latvijas Sportu muzeju apciemoja trīs cilvēku pulciņš no Valmieras: divi jauni cilvēki pavadīja savu vecomāti – Laimu Jēkabsoni. Apmeklējuma reizē – 17. jūlijā viņai apritēja 80. dzimšanas diena. Laimas Jēkabsones tēvs bija Alberts Otto Leskinovičs, dzimis 1912. gada 8. jūlijā Rīgā. Laimai bija 4 gadiņi, kad tēvs pašās kara beigās 1944. gadā Rīgā mira. Brauciena mērķis bija kaut ko vairāk uzzināt par viņu dzimtas attālāko radinieku – slaveno cīkstoni Jāni Leskinoviču, kas dzimis 1892. gada 8. novembrī Rīgā un bērnība pavadījis Āgenskalna priežu rajonā. Dzīve noslēdzās 1959. gada 15. jūlijā.

Lasīt tālāk ...

Misha Medium

Šomēnes aprit 40 gadi kopš XXII Olimpiādes spēlēm, kas norisinājās 1980. gadā Maskavā. Par godu šim notikumam daudzviet Padomju Savienībā, tajā skaitā arī Latvijas PSR, tika izgatavoti daudz dažādi suvenīri- sākot no metāla naudas (rubļiem), pastmarkām un beidzot ar zupas karotēm. Uz visdažādākajiem suvenīriem izmantota gan oficiālā spēļu emblēma, gan spēļu talismana lācēna Mišas, pilnā vārdā- Mihaila Potapiča Toptigina, atveids. Latvijas Sporta muzeja krājumā glabājas vairāki šo spēļu suvenīri, tajā skaitā jaunieguvums- divas lācēna Mišas keramikas figūras. Vairāk lasīt sadaļā Mēneša priekšmets.

Akreditacijas aplieciba Medium

2020. gads bija Latvijas Sporta muzeja kārtējās akreditācijas gads. Akreditācijas gaitā muzeja darbu vērtēja ekspertu komisija - LR Kultūras ministrijas Arhīvu, bibliotēku un muzeju nodaļas vadītājas vietniece Daina Ratniece un vecākā referente Gundega Dreiblate, kā arī Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija. Komisija izvērtēja muzeja iepriekšējo piecu gadu darbību, iepazinās ar muzeja sagatavotajiem dokumentiem- stratēģiju un darbības programmu 2020. - 2025. gadam, kā arī 26. maijā apmeklēja muzeju un tā krājumu klātienē, lai pārliecinātos, ka muzeja dokumentācija un darbība atbilst Muzeju likuma prasībām. Uz šo tikšanos bija aicināts arī LR Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors, valsts sekretāra vietnieks Edgars Severs, lai pārrunātu visus aktuālos muzeja darba jautājumus. Akreditācijas komisija atzinīgi novērtēja muzeja paveikto krājuma, pētnieciskajā un komunikāciju darbā, īpaši infrastruktūras un krājuma saglabāšanas apstākļu uzlabošanā. 2020. gada 7. jūlijā muzejs saņēma LR Kultūras ministrijas izsniegtu akreditācijas apliecību kā apliecinājumu valsts atzīta muzeja darbībai, kas nozīmē, ka muzeja attīstība, līdzšinējie sasniegumi un plānotās nākotnes ieceres rada pārliecību, ka muzejs spēs īstenot muzeja darbības stratēģiju 2020. - 2025. gadam.

103790155 3059094384159402 3850540367790045723 n

Lai Saulgriežu nakts burvība un Jāņu zāļu spēks pavada visa gada garumā! Novēlam visiem līksmus Līgo svētkus! Latvijas Sporta muzejs būs slēgts apmeklētājiem no 20.-24. jūnijam.

 

 49 Dikmanis 1

Latviešu Pjera de Kubertēna – Jāņa Dikmaņa dzimšanas datums ir 1882. gada 10. jūnijs.

Riteņbraucējs, Latvijas olimpiskās kustības patrons, daudzu sporta organizāciju vadītājs un Tieslietu ministrijas darbinieks.

Pie nozīmīgākajām grāmatām, kas iznāca latviešu sporta literatūrā emigrācijā, pieskaitāma arī Latvijas Olimpiskās kustības izcilākās personības Jāņa Dikmaņa sarakstītās atmiņas "60 sporta gadi", par kurām viņš 1965. gadā 22. martā rakstīja savam draugam – sporta žurnālistam Vilim Čikam, kas atbalstīja domu uzrakstīt par savu dzīvi un sporta notikumu redzējumu, palīdzot ar žurnālista pieredzi: "Būtu patiešām žēl, ja nevarētu manus atmiņu rakstus nodot nākošām paaudzēm. Arī nākamam latviešu sporta vēsturniekam tās būtu ļoti noderīgas". Grāmata dienas gaismu ieraudzīja 1965. gada jūnijā. Tā viņam bija dāvana 83. dzimšanas dienā...

Lasīt tālāk ...

mmmm

Atlēta Aleksandra Miezīša dzimšanas diena ir ceriņu ziedēšanas laiks – 8. jūnijs.

Dzimis 1890. gadā Rīgā, galdnieka Pētera Miezīša un viņa sievas Otīlijas (dz. Mendes) deviņu bērnu ģimenē. Dzimis tajā pašā gadā, kad tika dibināts pirmais atlētu klubs Rīgā. Sporta gaitu sākumā pārstāvēja tieši šo klubu grieķu romiešu cīņā. Viens no mūsu pirmajiem olimpiešiem. Latviešu strēlnieks.

Lasīt tālāk ...

Atverts

Latvijas Sporta muzejs atvērts apmeklētājiem no 2020. gada 30. maija. Laipni aicināti apmeklēt ekspozīciju ”Latvijas olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”!

Veselības un drošības pasākumi muzejā saistībā ar Covid-19 izplatību.

Lasīt tālāk ...

100690390 3007803225955185 4237926960623255552 n

30.maijā dzimis izcilais Latvijas vieglatlēts Juris Silovs (30.05.1950.-28.09.2018.).
Sudraba medaļas ieguvējs XX Olimpiādes spēlēs 4x100 m stafetes skrējienā PSRS izlases sastāvā (Minhene, 1972) un bronzas medaļas ieguvējs XXI Olimpiādes spēlēs 4x100 m stafetē PSRS izlases sastāvā (Monreāla, 1976).

Lasīt tālāk ...

LSM 15 999 Small

21. maijs ir Ineses Jaunzemes diena. Dzimusi 1932. gadā.
„Man nebija sapnis kļūt slavenai, toties ļoti patika sports. Tur bija mani draugi, tā bija mana vide!” – šie vārdi pieder mūsu pirmajai Olimpiskajai čempionei, šķēpmetējai Inesei Jaunzemei.

Lasīt tālāk ...

Foto no gramatas 1 Medium Small

16. maijs ir Roberta Plūmes dzimšanas diena.
Dzimis 1897. gada 16. maijā Jaunjelgavā. Absolūti universāls sportists – piedalījies sacīkstēs airēšanā, ātrslidošanā, basketbolā, boksā, paukošanā, peldēšanā, slēpošanā, šaušanā, ūdenspolo. Latvijas meistars/čempions vieglatlētikā (trīssoļlēkšanā) – 12,16 m (1922), riteņbraukšanā sprintā (1922 - 1924), aizmotora braukšanā trekā, slēpošanā – 5 km, 10 km un 30 km (1923).

Lasīt tālāk ...

1.foto

15. maijā dzimusi leģendārā vieglatlēte Lavīze Pūce. Draugi un paziņas sporta laukumā vienmēr viņu dēvēja par Pūcīti. L. Pūces zelta laiks... no 1933. gada līdz 1954. gadam. Sieviete, kura 42 reizes kļuva par Latvijas meistari un Latvijas PSR čempioni: 19 reizes – šķēpa mešanā, 14 reizes – lodes grūšanā, 4 reizes – granātas mešanā, 3 reizes – pieccīņā, 2 reizes – diska mešanā.

Lasīt tālāk ...

95838891 2942465112488997 2778350155496161280 n

1889.gada nogalē vienā no Rīgas cirka palīgtelpām sanāca pulciņš jaunekļu. Tie bija vīri, kas sevī spēkus juta un vēlējās tos vēl vairāk vairot”, tāpēc sāka pa vakariem vingrināties svaru bumbu celšanā un cīkstēšanās mākslā. Tie bija Hugo, Jegrafs un Osvalds Engelhardi, Aleksandrs Karnats, Ludvigs Krauze, Jēkabs Dzenis un citi. Vēl pēc gada censoņiem pievienojās R.Lāss, J.Zaks, O.Jēgers un A.Vaserionovs. Tā dzima ideja par smagās atlētikas kluba izveidošanu, kuram deva nosaukumu Rīgas Atlētu klubs (Rigaer Athletik-Club), kas vēlākos gados līdz ar citu atlētu klubu izveidošanos, tika norādīts kā pirmais atlētu klubs Rīgā.

Lasīt tālāk ...

LSMp 2458 Small

Reiz Jānis Lūsis teicis:

„Vai tas nav lieliski, ja tu – latvietis, zēns no Kurzemes – spēji būt labākais visā pasaulē? Šis uzvaras gandarījums ir milzīgs stimuls, tas bija tāds vilinājums, ka nebija žēl ziedot ne laiku, ne spēku – visu dzīvi... Viss, kas manā dzīvē bijis, tas viss ir noticis, pateicoties sportam. Tāpēc tas vienmēr manā sirdī ir ieņēmis pirmo vietu”.

Lasīt tālāk ...

94206966 2914318711970304 6450614968160092160 n

Latvijas volejboliste, starptautiskās klases sporta meistare Valentīna Varkēviča (21.04.1934.-22.02.2009.) PSRS izlases komandas sastāvā kļuva par divkārtēju Pasaules čempioni, Parīzē, 1956. gadā un Riodežaneiro, 1960. gadā. Kopā ar otru latviešu volejbolisti Skaidrīti Plismani 1958. gadā izcīnīja arī Eiropas čempiones titulu. Vairāk skatīt sadaļā Goda zāle.

93474990 2907339376001571 5921518556851208192 n

18. aprīlī dzimusi dziedātāja, sportiste un pedagoģe Elfrīda Karlsone-Kukaine-Bērziņa (18.04.1904. - 04.06.1983.). Vieglatlēte – pirmā Latvijas sieviete Olimpisko spēļu dalībniece (IX Amsterdamas Olimpiskās spēles, 1928). 33 reizes bijusi Latvijas meistare un 52 reizes labojusi Latvijas rekordus 9 vieglatlētikas disciplīnās (60 m, 200 m, 4x60 m, 4x100 m, augstlēkšanā, tāllēkšanā, lodes grūšanā, diska un šķēpa mešanā). Vairāk par sportisti lasīt sadaļā Krājums.

Porzinga apavi 4 Large

Turpinām iepazīstināt ar Latvijas Sporta muzeja ekspozīcijas "Latvijas Olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza." eksponātiem.

Labs kareivja ekipējums sākoties no labiem zābakiem. Tāpat var teikt par labu sportista ietērpu: svarīgi ir, kas kājās. Un, ja spēlē pasaules slavenākajā basketbola līgā, tas, iespējams, ir pat dubultsvarīgi. NBA spēlētāju sporta apavi, pirmkārt, jau pārsteidz ar savu izmēru, kas ir proporcionāls spēlētāju lielajiem augumiem. Otrkārt, tie ir sava laika labākie, ergonomiskākie apavi, piemēroti gan lielajai slodzei, gan spēlētāju individuālajiem parametriem: augumam un svaram.

Lasīt tālāk ...

LPGA logo

2020. gada 27. februārī muzejā notiks Latvijas Profesionālo gidu asociācijas un Visukrainas gidu asociācijas pasākums. Laikā no 10.00-13.00 muzejs būs slēgts ekspozīcijas apmeklētājiem.

84527665 2676493585774719 3380788682481991680 n

Olimpiskajā gadā izdotas žurnālista Artura Vaidera olimpiskās dienasgrāmatas. Gaidot vasaras olimpiskās spēles Tokijā, klajā nākušas divas Artura Vaidera grāmatas – “Olimpiskās dienasgrāmatas. Vasara. Ziema”. To atvēršanas svētki notika 2020. gada 31. janvārī, kinoteātrī "Splendid Palace".

Lasīt tālāk ...

LPGA 4 Large

2020. gada 25. janvārī Latvijas Sporta muzejā notiek Latvijas Profesionālo gidu asociācijas kopsapulce.

Lasīt tālāk ...

FB  Large

Latvijas Olimpiešu goda zāles ekspozīciju papildinājis jauns eksponāts - Jāņa Daliņa stadiona Valmierā interaktīvs makets. Makets reālistiski ataino 1938. gadā celto stadionu un soļotāju sacīkstes, kurās uzvar Latvijas sporta leģenda Jānis Daliņš, sacenšoties ar sīvākajiem konkurentiem Arturu Tellu Švābu (Šveice), Alfrēdu Henriju Popu (Anglija) un Ugo Fridžerio (Itālija). Tas viss - Jāņa Āres fokstrota "Ai, kaut man Daliņa kājas būtu" pavadījumā. Makets izgatavots uzņēmumā „Maquettica.eu”.

Lasīt tālāk ...

5

2020. gada 7. janvārī Latvijas Sporta muzejā notika sporta sabiedrības tikšanās ar mūsu tautieti Amerikā, Latvijas Olimpiskās komandas ārstu Albervilas, Barselonas un Lillehammeras olimpiskajās spēlēs KĀRLI ULLI. Godināšanas svētkos K. Ullis dalījās ar interesantiem olimpisko spēļu stāstiem, un par viņa paveikto Latvijas sporta labā vēstīja video prezentācija "Kārļa Uļļa olimpiskie ceļojumi", kas bija veidota, izmantojot ārsta, kinoamatiera un fotogrāfa vairāk kā 40 gadu garumā tapušoso materiālus.

Lasīt tālāk ...

Inta Ruka

NOSLĒDZIES
Volejbolistes, 1950. gada Latvijas PSR čempiones Latvijas Valsts universitātes sastāvā,
Projektētājas un inženieres, divu Valsts prēmiju ieguvējas, Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmes laureātes,
Latvijas Sporta muzeja drauga, gudra un sportu mīloša cilvēka
Intas Prauliņas – Rukas darbīgais mūžs
(1925 – 2020)

Lasīt tālāk ...

85b7be70040b974d5c9d38b978f476cc

2020. gada 7. janvārī Latvijas Sporta muzejā, Rīgā, Alksnāja ielā 9, plkst. 16.00 notiks sporta sabiedrības tikšanās ar mūsu tautieti Amerikā, Latvijas Olimpiskās komandas ārstu KĀRLI ULLI. Viņa godināšanas svētkos par paveikto Latvijas sporta labā vēstīs video prezentācija «KĀRĻA UĻĻA OLIMPISKIE CEĻOJUMI”, kas veidota, izmantojot ārsta, kinoamatiera un fotogrāfa vairāk kā 40 gadu garumā tapušos materiālus.

Lasīt tālāk ...

LSM 12 330 Medium

Raimonds Karnītis dzimis 1929. gada 26. decembrī un šogad viņš svinētu 90 gadu jubileju. Savu spožo sporta mūžu aizsācis jau mācoties Rīgas 9. pamatskolā un pēc tam Industriālā politehnikumā, līdz viņu 1946. gadā treneris Augusts Raubens uzaicināja dalībai PSRS jaunatnes meistarsacīkstēs. Pievērsies basketbolam, viņš spēlējis dažādos Latvijas basketbola klubos, tostarp Rīgas ASK, „Spartakā” un Rīgas VEF.

Lasīt tālāk ...

pic 1

Valsts svētku priekšvakarā ceļu pie lasītājiem sāk grāmatas Latvijas sporta lepnums 100” elektroniskā versija.

Brīnišķīgu dāvanu Latvijas 101. dzimšanas dienā sarūpējis Latvijas Sporta muzejs – ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu ir sagatavota un ceļu pie lasītājiem sāk grāmatas „Latvijas sporta lepnums 100” elektroniskā versija.

Lasīt tālāk ...

rsz jaunzeme 1

Latvijas valsts 101. dzimšanas dienas svētku laikā iepazīstinām ar Latvijas Republikas augstākajiem apbalvojumiem. Panākumiem bagātie sportisti, gluži kā militārpersonas, politiķi, zinātnieki, mākslinieki, kas apliecinājuši savu izcilību un nopelnus tēvzemes un līdzcilvēku labā, saņēmuši neatkarīgās Latvijas Republikas valsts apbalvojumus – ordeņus, medaļas, atzinības un goda zīmes.

Lasīt tālāk ...

 IMG 20191104 0002

Emīlija Sonka (dzimusi Putniņa) nākusi pasaulē 1939. gada 4. novembrī Annas un Jāzepa Putniņu ģimenē Kurzemē, Alsungas pusē. 16 gadu vecumā jauniete tika pie sava pirmā velosipēda – to uzdāvināja onkulis. Jau nākamajā gadā – 1956. – Emīlija piedalās sava mūža pirmajās lielajās velosacīkstēs un izcīna pirmo vietu kā Alsungas patērētāju biedrības pārstāve. Sports kļūst par Emīlijas dzīves neatņemamu sastāvdaļu.

Lasīt tālāk ...

LSM 13 274 Large

2019. gada 31. oktobrī, plkst. 17.00, Latvijas Sporta muzejā notiks Rīgas Sporta veterānu kluba pasākums, kura laikā tiks sveikta vieglatlētikas seniore, garo distanču skrējēja, Eiropas un pasaules veterānu čempionātu dalībniece Baiba Lejiņa (Migla), kura svin 80 gadu jubileju.

Lasīt tālāk ...

2-3

2019. gada 28. septembrī Latvijas Sporta veterānu - senioru savienības pārstāvji apmeklēja 1912. gada Stokholmas Olimpisko spēļu stadionu un Stokholmas Sporta muzeju. 

Lasīt tālāk ...

71761676 2472583209477192 4969026193647992832 n 2

2019. gada 25. septembrī Latvijas Sporta muzejā notika grāmatas Šķēpiem mirdzot” atvēršanas svētki. Grāmatas autors Andris Staģis apkopojis šķēpa metēju veikumu no 1901.-2017. gadam. Grāmatu laidusi klajā izdevniecība Jumava”. Atklāšanas pasākumā piedalījās gan grāmatas autors, gan bijušie un esošie šķēpa metēji, treneri, Latvijas Šķēpmetēju kluba un izdevniecības Jumava” pārstāvji.

Lasīt tālāk ...

IMG-20160527-WA0007

2019. gada 14. septembrī, plkst. 12.00, Latvijas Sporta muzejā (Alksnāja ielā 9, Rīgā) notiks sieviešu volejbola meistarkomandas AURORA” 50. gadu dibināšanas jubilejas atzīmēšana.

Aicināti visi bijušie: spēlētājas, treneri, ārsti, masieri, menedžeri, kluba darbinieki, sporta darba organizatori, žurnālisti, tā laika tiesneši un citi...  Visi tie,  kas darbojušies un bijuši ciešā saskarsmē ar Auroras” meistarkomandas sportiskajām gaitām.

Lasīt tālāk ...

67483745 2371199699615544 6743841220205740032 n

Latvijas Sporta muzejā 2019. gada 2. augustā notika neparasta tikšanās, kas kopā pulcēja hokeja ļaudis.

Svētku iemesls – no tālās Amerikas Mičigāna štata Dīrbornas pilsētas uz Latviju atceļoja neparasts priekšmets – pirmās Latvijas Republikas izcilākā ledus hokejista Leonīda Vedēja (1908-1995) marmorā veidotais krūšutēls, ko gandrīz 70 gadus atpakaļ veidojis pazīstamais tēlnieks Miķelis Geistauts. Tā ir Leonīda Vedēja meitas Janas Āboliņas dāvana Sporta muzejam un Latvijas sporta sabiedrībai. 2019. gada 25. jūnijā dāvana ieguva jaunu mājvietu – mūsu muzeju.

Lasīt tālāk ...

2019. gada 24. maijā Latvijas Sporta muzeja pārstāvji piedalījās ikgadējā Muzeju dienā. Šoreiz Daugavas muzejā Doles salā, kur jau 10 gadu tika pasniegtas arī Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas par labākajiem projektiem 2018. gadā. Latvijas Sporta muzejam šoreiz divas otrās vietas - par grāmatu "Latvijas Sporta lepnums" un ekspozīciju "Latvijas olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza".

Lasīt tālāk ...

Nav laiks. Ir tikai mirkļi –

ellišķi sāpīgi un dievišķi skaisti.

                             Imants Ziedonis

 

Latvijas Sporta muzejs izsaka dziļu cieņu un pateicību Jānim Lūsim par šķēpa sudraba skrējienu, kas nesis zelta augļus un godu Latvijai un Pasaulei.

Lasīt tālāk ...