Latvijas Sporta muzejam – 25

2015. gada 29. janvārī Latvijas Sporta muzejs svētku gaisotnē atskatījās uz paveikto 25 gadu garumā. Kopīgi atsaucām atmiņā muzeja tapšanu, svarīgākos notikumus un sporta izcilības, kas pagodinājušas mūsu muzeju. Viesus iepriecināja sportiskās Vilsonu dzimtas pārstāvji – dziesminieks Mārtiņš Kits ar dēlu Robertu. Paldies visiem par laba vēlējumiem un kopā būšanu!

Sarīkojuma fotogrāfijas (autors Kārlis Pakārklis):

LSM-25 3       LSM-25 4
Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne.    Voldemāra Šmidberga dēls Austris Šmidbergs.
LSM-25 5   LSM-25 6
Austris Šmidbergs un Agra Brūne.    Latvijas Sporta muzeja vadošā pētniece Rita Apine.
LSM-25 7   LSM-25 9
 Rita Apine uzrunā sarīkojuma viesus.   Žurnālists un sporta darbinieks Mārtiņš Pagodkins.
 LSM-25 10    LSM-25 11
 Bijusī Latvijas Sporta muzeja direktore Inese Baltvilka.   Bijusī Latvijas Sporta muzeja direktore Dzintra Grundmane.
LSM-25 12   LSM-25 13
 Sarīkojuma viesi.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta
direktors Edgars Severs (vidū) un izglītības un zinātnes
ministres padomnieks juridiskajos jautājums Andris Kerls.
LSM-25 14   LSM-25 15
 Andris Kerls (no kreisās), Edgars Severs un Agra Brūne.

Latvijas Olimpiskās akadēmijas viceprezidente–dekāne
Biruta Luika un viceprezidents Ivans Klementjevs.
LSM-25 16   LSM-25 17
 Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesors
Uldis Švinks.
LSM-25 18   LSM-25 19
 Agra Brūne un bijusī vieglatlēte Ruta Jumtiņa.

Latvijas Sporta veterānu (senioru) savienības prezidents
Daumants Znatnajs un bijusī vieglatlēte Irma Jaunzeme.

LSM-25 20   LSM-25 21
Mārtiņš Pagodkins (no kreisās), Daumants Znatnajs un
bijusī mākslas vingrotāja Ausma Bukovska.
  Inese Baltvilka (no kreisās) un Dzintra Grundmane.

Vecrīgas senākās vēsturiskās apbūves pašā sirdī, kur kādreiz tecēja Rīdzenes upe un līdz pat 17. gadsimtam atradās viduslaiku mūris, atrodas mūsu muzejs. Kaut arī neliels, daudziem apmeklētājiem tas šķiet arī mājīgs un ļoti bagāts, jo glabā un atbild par unikālām materiālās un nemateriālās sporta kultūras vērtībām, kas ir Latvijas Nacionālā muzeju krājuma neatņemama sastāvdaļa.

Vairāk kā 32000 apstrādātu materiālu un vēl divreiz vairāk priekšmetu lūgtin lūdzas tikt iegrāmatotiem. Ap 7000 apmeklētāju gadā. Sarīkojumi izcilām sporta personībām un viņu fenomenālajām uzvarām pasaules sporta arēnās. Izstādes ar neparastiem stāstiem par mūsu sporta milžiem – Jāni Krauzi, Haraldu Blauu, Jāni Daliņu, Alfonu Bērziņu, Ilzi un Jāni Konradiem, Jāni Krūmiņu, Skaidrīti Budovsku, Uljanu Semjonovu, Inesi Jaunzemi, Jāni Lūsi, Pāvelu Seļivanovu, Afanasiju Kuzminu, Ivanu Klementjevu, Viktoru Ščerbatihu, Martinu Dukuru, Māri Štrombergu un desmitiem sportistu un sporta darbinieku, kas veido mūsu sporta vēsturi, mūsu identitāti gadsimtu garumā. Skaistas sportistu tikšanās. Jaukas saviesīgās sarunas par dzīvi un sportu. Grāmatu krātuve ar lasītavu zinātkārajiem. Bērnu dzimšanas dienas. Klinšu siena ar mazo kāpēju gavilēm par sasniegto virsotni. Tāda ir Latvijas Sporta muzeja ikdiena.

LSM-25 2      LSM-25 1