Atklāta virtuālā enciklopēdija par Latvijas sportu

2015. gada 14. septembrī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas Izglītības fonda, Latvijas Olimpiskās akadēmijas un Latvijas Sporta muzeja izveidotās tīmekļa vietnes jeb virtuālās enciklopēdijas par Latvijas sportu atklāšana.

Interneta vietnē www.latvijassports.lv iespējams uzzināt par Latvijas sportistiem, viņu ikdienu, par sporta vēsturi un notikumiem. Latvijas sportistu panākumi gūti dažādos laikos un dažādos pasākumos. Kā tas dažkārt notiek, par viņiem aizmirst, viņu gūtās uzvaras paliek tālā pagātnē. Sports ir arī sacensības, tie ir treneri, tiesneši, organizatori.

Virtuālās enciklopēdijas mērķis ir palīdzēt atcerēties sportistus un trenerus viņu sniegumos, kā arī ieinteresēt jauniešus pievērsties aktīvām sporta nodarbībām, būt Latvijas sportistu panākumu turpinātājiem.

Sporta virtuālo enciklopēdiju var veidot ikviens, kļūstot par enciklopēdijas līdzautoru. Redakcija gaida skolēnu, studentu, esošo un bijušo sportistu rakstus, atmiņas un dzīvesstāstus. Publicētie materiāli nav uzskatāmi par pilnīgiem un  ikviens varat dot savu ieguldījumu papildinot tos. Iecerēts, ka enciklopēdijā būs apraksti par 700–800 personālijām, daudz materiālu par sporta vēsturi un sporta aktualitātēm, kā arī foto attēli.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Izglītības fonda valdes priekšsēdētājs Ilgvars Forands