Meklējam Latvijas izlašu sporta tērpus

"Izlases sporta tērps ir gods un atbildība. Tā ir lepnuma sajūta, ka tu ne tikai cīnies par saviem sapņiem, bet arī pārstāvi savu valsti, atbalstītājus, līdzjutējus." Sakot šos vārdus, vieglatlēte Ineta Radēviča dāvina savu Londonas Olimpisko spēļu izlases sporta tērpu Latvijas Sporta muzejam un tādējādi aizsāk akciju Meklējam Latvijas izlašu sporta tērpus.

Akcijas laikā ikviens bijušais un esošais sportists aicināts dāvināt kādu Latvijas izlases sporta tērpu – savu panākumu liecinieku – muzejam. Tērpi būs apskatāmi Latvijas Gada balvas sportā 2014 apbalvošanas ceremonijā, kas 2014. gada 23. decembrī norisināsies kultūras pilī Ziemeļblāzma.

Inetas Radēvičas sporta tērps bija īstas sportiskas drāmas liecinieks. 2012. gadā Londonas Olimpiskajās spēlēs tāllēkšanas disciplīnā viņa jau pirmajā lēcienā sasniedza savu sezonas labāko rezultātu, taču līdz Olimpiskajai bronzas medaļai pietrūka nieka viens centimetrs. "Man šis tērps ir kā atgādinājums, kas es esmu, no kurienes nāku, par ko cīnījos un cik spilgtas emocijas šī cīņa sagādāja," tagad saka sportiste, kuras panākumu sarakstā ir 2010. gada Eiropas čempiones tituls un bronzas medaļa 2011. gada pasaules čempionātā.

Sporta tērpu dāvināšanas akcija notiek līdz 19. decembrim, un tās mērķis ir atgādināt par milzīgo darbu, kas sportistiem jāiegulda, lai tiktu pie augstvērtīgiem rezultātiem un medaļām. Gan aktīvie, gan savas profesionālās gaitas beigušie sportisti, kuri vēlas iesaistīties akcijā, aicināti savus Latvijas izlases sporta tērpus nogādāt Latvijas Sporta muzejā, Vecrīgā, Alksnāja ielā 9, līdz 19. decembrim.

Latvijas Gada balvas sportā 2014 noslēguma ceremonijā pavisam tiks piešķirtas balvas 16 kategorijās: Labākais Latvijas sportists, Labākā Latvijas sportiste, Labākais tehnisko sporta veidu sportists, Labākais Latvijas treneris, Labākā Latvijas sporta spēļu komanda, Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos, Gada uzlecošā zvaigzne, Gada sporta notikums Latvijā, Par cīņas gribu, Paraugs sportā, Gada sporta skolotājs, Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva, Mūža ieguldījums Latvijas sportā, Latvijas populārākais sportists, Latvijas Olimpiskās komitejas speciālbalva, Latvijas Televīzijas speciālbalva. Pretendentus šajās nominācijās izvirzīja sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pārstāvji, sporta žurnālisti un citi nozares eksperti, un uzvarētājus nosaka žūrija.

LOK un Igo Japiņa Sporta aģentūra nozīmīgāko sporta balvu pasniegšanas ceremoniju rīko jau 10. reizi. Tradicionāli ar svinīgo ceremoniju tiek pielikts punkts aizejošajam sporta gadam, sveikti valsts izcilākie sportisti, treneri un komandas, kā arī atzīmēti spilgtākie sporta notikumi.  Latvijas Gada balva sportā notiek sadarbībā ar pasākuma partneriem – A/S Latvijas Dzelzceļš, Rīgas Brīvostas pārvalde un Interbaltija, LOK ģenerālsponsoriem – SIA Latvijas Mobilais Telefons un A/S Latvijas Valsts meži, LOK sponsoriem – A/S Swedbank un A/S Latvijas Gāze, LOK sadarbības partneriem – Moller auto Krasta un LDz Ritošā sastāva serviss.

Informāciju sagatavoja:
Inese Blaune (SIA Prospero)

11.12.2014.