Sveicam šķēpmetēju Jāni Lūsi!

Sveicam šķēpmetēju Jāni Lūsi, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, 20. gadsimta izcilāko Latvijas sportistu, Trīs Olimpisko spēļu zelta, sudraba un bronzas medaļas ieguvēju, Eiropas un pasaules čempionu un pasaules rekordistu ar lielo godu 2014. gadā tikt nominētam Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Slavas zālē!

Uzņemšanas Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Slavas zālē video (no 40. minūtes). Kopā ar Jāni Lūsi Slavas zālē tika uzņemts arī Krievijas augstlēcējs Valērijs Brumels, amerikāņu barjerskrējējs Glens Deiviss, Vācijas tāllēcēja Heike Drekslere, Marokas skrējējs Hišams el Gerūžs, Vācijas sprintere Marija Koha, poļu soļotājs Roberts Koržeņovskis, amerikāņu desmitcīņas meistars Bobs Matiass, amerikāņu sprintere Vilma Rūdolfa, Austrālijas barjerskrējēja Šērlija Striklenda de la Hantija, somu skrējējs Lase Virens un amerikāņu kārtslēcējs Kornīliuss Vormedams.

J.Lusis 1      J.Lusis 3
 Jānis Lūsis
Olimpiādes spēlēs
Minhenē, 1972. gads.
Autors nezināms.
  Uzņemšana Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Slavas zālē
No kreisās: Hišams el Gerūžs, Lase Virens, mūsu Jānis Lūsis,
Heike Drekslere, Marija Koha un Roberts Koržeņovskis.
Foto: REUTERS/SCANPIX.

Latvijas Sporta muzejs īpaši pateicas Jānim Lūsim par dāvāto uzticību, nododot savu plašo arhīvu nākamajām paaudzēm mūsu muzeja krājumā.