Dzīves ceļš noslēdzies Latvijas leģendārajai sportistei Dzidrai Karamiševai (02.05.1930.–27.12.2014.). Ar skumjām jāatzīst, ka nebūs vairs iespējas parunāt, sazvanīties vai vienkārši satikties kādā no sporta saietiem.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 27. novembrī Latvijas Sporta muzejā tika atklāta soļotāja Jāņa Daliņa 110. dzimšanas dienai veltīta izstāde Daliņa zelta solis. Tas ir stāsts par izcilāko sportistu starpkaru Latvijā. Arī par vienu no laimīgākajiem atradumiem Latvijas sportā – 1993. gadā atgūtajām soļotāja balvām un sadzīves priekšmetiem, kas pirms 70 gadiem tika ierakti Daliņu māju zemē pirms aizbraukšanas no Valmieras 1944. gadā.

Lasīt tālāk ...

Sveicam šķēpmetēju Jāni Lūsi, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, 20. gadsimta izcilāko Latvijas sportistu, Trīs Olimpisko spēļu zelta, sudraba un bronzas medaļas ieguvēju, Eiropas un pasaules čempionu un pasaules rekordistu ar lielo godu 2014. gadā tikt nominētam Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Slavas zālē!

Lasīt tālāk ...

Jubilejas sarīkojumā 2014. gada 3. novembrī Latvijas Sporta muzejā kopā ar Olgu un viņas viesiem runājām par dzīvi visā tās daudzveidībā: par bērnību un pirmajiem soļiem sportā, par darbu dažādu laikrakstu redakcijās un daudzajiem gadiem Latvijas televīzijā, par liktenīgām satikšanām un skaisto rakstīšanas sērgu. Jo kā pati Olga atzīst – viņā visu mūžu bijusi liela griba pakāpties augstāk.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 9. oktobrī Latvijas Sporta muzejā bija iespēja tikties ar Latvijas ultramaratonistiem, kuri 2014. gada 26. un 27. septembrī pieveica vēsturisko 246 km distanci Atēnas - Sparta, sauktu par Spartatlonu.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 25. septembrī Latvijas Sporta muzejā Latvijas Sporta veterānu (senioru) savienības prezidents Daumats Znatnajs un Rīgas Sporta veterānu kluba vadītājs Guntars Andersons iepazīstināja ar biedrību paveikto un nākotnes plāniem, kā arī apbalvoja un sveica savus sporta veterānus.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 23. augustā Lietuvas pilsētā Jonišķos notika Lietuvas basketbola muzeja piecu gadu jubilejas svinības un muzeja dibinātāja un vadītāja Leona Karaļūna grāmatas Krepšinio legendų muziejus atvēršanas svētki. Lietuviešu kolēģus sveica arī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 21. augustā Latvijas Sporta muzejs aicināja uz tikšanos ar apgāda Jumava pārstāvjiem, kuri prezentēja līdz šim izdotās grāmatas par sportu un pastāstīja par saviem nākotnes plāniem.

Līdzās modernajiem mūsdienu sporta izdevumiem klātesošie varēja iepazīties ar patiesi izcilām 19. un 20. gadsimta mijas un starpkara posma (1918.–1940.) sporta tematikai veltītām grāmatām, kas reiz atradušās Latvijas Fiziskās izglītības institūta (dibināts 1921. gadā) bibliotēkas plauktos.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 13. jūlijā izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete apmeklēja Likteņdārzu, lai kopā ar Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības, Latvijas Sporta muzeja un sporta darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem godinātu dažādās represijās cietušo Latvijas sportistu piemiņu.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 19. jūnijā Latvijas Sporta muzejā pulcējās Likteņdārza veidotāju komanda, Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības, Latvijas Olimpiskās komitejas un sporta federāciju pārstāvji, kā arī sabiedrībā pazīstamas sporta personības un sporta draugi, lai tuvāk iepazītos ar svētvietas ideju un projekta īstenotājiem, prātā un sirdīs paturot mūsu sporta vēstures spožākos mirkļus un cilvēkus, kas palīdz mums šodien būt lepniem un stipriem.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 29. maijā Latvijas Sporta muzejā notika 1914. gada Otrajai Viskrievijas olimpiādei veltīts pasākums. Šogad aprit 100 gadi kopš lielajām Krievijas olimpiskajām cīņām 12 sporta veidos 8 dažās vietās Rīgā un Jūrmalā.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 17. maijā jau desmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notika akcija Muzeju nakts, kuras devīze bija: Sarkanā krāsa – dzintars.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 25. aprīlī Latvijas Sporta muzejā tikās Latvijas hokeja veterāni un tika atklāta bijušā Rīgas Dinamo un Latvijas izlases galvenā trenera Ēvalda Grabovska veidotā izstāde par Latvijas hokeja vēsturi no 1929. gada līdz mūsdienām.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 27. martā Latvijas Sporta muzejā ciemojās Latvijas skeletona tēvs un skeletonistu - brāļu Martina un Tomasa Dukuru - tēvs un treneris Dainis Dukurs.

Raksta titulfoto avots: www.sportacentrs.com (Autors: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64).

Lasīt tālāk ...

2014. gada 12. martā Latvijas Sporta muzejā notika pirmais Latvijas Olimpiešu sociālā fonda projekta Veselībai un dzīvotpriekam tikšanās pasākums–seminārs, kurā piedalījās projekta dalībnieki, treneri, lektori un līdzjutēji.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 27. februārī Latvijas Sporta muzejā bija unikāla iespēja klausīties, skatīt savām acīm un izvaicāt drosmīgos velobraucējus, kuri, mērojot 2800 km garo ceļu no Rīgas uz Sočiem, nogādāja Latvijas olimpiskajai komandai Bērnu slimnīcas pacientu vēlējumus un zīmējumus.

Lasīt tālāk ...

2014. gada 11. februārī Latvijas Sporta muzejā notika izstādes Latvija Baltajās olimpiādēs - Soči 2014 atklāšana. Mūsu īpašais viesis bija Jānis Ķipurs - olimpiskais čempions bobslejā divniekos un bronzas medaļas ieguvējs bobslejā četriniekos (Kalgari, 1988.).

Latvijas Olimpiskā akadēmija aicina piedalīties konkursā Olimpiskā kustība vakar, šodien, rīt. Konkursa mērķis ir rosināt interesi par XXII Olimpisko spēļu dalībniekiem, novērtēt sportistu ieguldīto darbu un sasniegtos rezultātus, piedaloties četrgades nozīmīgākajos startos.

Lasīt tālāk ...