Likteņdārzā godina represijās cietušo Latvijas sportistu piemiņu

2014. gada 13. jūlijā izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete apmeklēja Likteņdārzu, lai kopā ar Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības, Latvijas Sporta muzeja un sporta darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem godinātu dažādās represijās cietušo Latvijas sportistu piemiņu.

Tieši pirms gada – 13.jūlijā – Likteņdārzā netālu no Ābeļu alejas tika atklāta īpaša piemiņas vieta Latvijas sportistiem – dažādu represiju upuriem, lai godinātu Latvijas izcilāko sportistu piemiņu. I. Druviete iepazinās ar būtiskāko līdz šim Likteņdārzā paveikto, kā arī tiem darbiem, kas vēl darāmi, lai 2018. gadā Likteņdārzs kļūtu par dāvanu Latvijai 100. dzimšanas dienā. Pasākumā piedalījās arī Kokneses fonda un Kokneses novada domes pārstāvji.

Pirmie darbi dārzā sākti 2008. gadā, izveidojot ābelīšu alejas ceļu, 2009. gadā par saziedotajiem līdzekļiem tapis salas perimetrālais ceļš. 2010. gadā sākta, 2011. un 2013. gadā turpināta dārza centrālās daļas - amfiteātra - būvniecība. 2012. gadā tapusi Skatu terase un sākts bruģēt Ābeļu alejas ceļš.

Šajā gadā par tiem līdzekļiem, kas saņemti Likteņdārza labdarības pasākumā 2014. gada 17. jūnijā Gaismas pilī un tiks saziedoti sestajā Latvijas Televīzijas ziedojumu akcijā Top Latvijas Likteņdārzs! 2014. gada 9. augustā, plānots izbūvēt apmeklētāju autostāvvietu.

Ikviens ir aicināts piedalīties Likteņdārza īstenošanā, gan iestādot koku, atvedot laukakmeni amfiteātrim, gan ziedojot bruģakmeni ar savu vārdu Likteņdārza draugu alejā - www.draugiem.lv/liktendarzs, gan arī piedaloties talkās. Plašāka informācija – www.liktendarzs.lv.

 Pasākuma fotogrāfijas:

Ministre 2      Ministre 3
     
Ministre 4   Ministre 5
     
Ministre 6   Ministre 7
     
Ministre 8   Ministre 9

Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrija
15.07.2014.