Muzeju nakts 2014

2014. gada 17. maijā jau desmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notika akcija Muzeju nakts, kuras devīze bija: Sarkanā krāsa – dzintars.

Šā gada Muzeju nakts noslēdza tematisko trīs gadu ciklu Trejkrāsainā saule, ko iedvesmojušas Raiņa dzejas rindas par sauli, kas atspīd drīz zila, drīz zaļa, drīz sarkana. Ciklu veidojušas trīs krāsas un trīs Latvijas dārgumi – zilā jūra, zaļais mežs un sarkanais dzintars, iezīmējot dzintara tapšanas ceļu, vienojot jūru ar mežu un brīnumaino saules akmeni – dzintaru.

Latvijas Sporta muzejs Muzeju naktī aicināja apmeklēt izstādi par Latvijas hokeja vēsturi Dzintara kauss, tikties ar jaunajiem olimpiešiem - Latvijas cerībām Eiropas un pasaules sporta forumos, kā arī izmēģināt savus spēkus kāpšanā pa alpīnisma sienu. Azartiskākie muzeja apmeklētāji 2014. gada Pasaules čempionāta hokejā noskaņās piedalījās galda hokeja spēlēs.

Iedvesmoties no Latvijas olimpiešu sasniegumiem aicināja arī Latvijas Republikas Saeima. Šogad Muzeju naktī Saeimas namā bija iespēja satikt XXII Ziemas Olimpisko spēļu Sočos medaļniekus - skeletonistu Martinu Dukuru, kamaniņu braucējus - brāļus Andri un Juri Šicus, un Elīzu Tīrumu, bobslejistus Oskaru Melbārdi, Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu. Vairāk informācijas par Muzeju nakti Saeimā mājaslapā www.saeima.lv.

Muzeju naktī šogad piedalījās aptuveni 120 Latvijas muzeju, kā arī citas kultūrvēsturiskas institūcijas. Pasākuma programma pieejama mājaslapā www.muzeju-nakts.lv. Ieeja bez maksas.

Akciju Latvijā organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju. Starptautiskās akcijas Muzeju nakts oficiālā mājaslapa www.nuitdesmusees.culture.fr.