Uzsākts projekts sporta veterāniem

2014. gada 12. martā Latvijas Sporta muzejā notika pirmais Latvijas Olimpiešu sociālā fonda projekta Veselībai un dzīvotpriekam tikšanās pasākums–seminārs, kurā piedalījās projekta dalībnieki, treneri, lektori un līdzjutēji.

Projekts Veselībai un dzīvotpriekam ir viena no 88 ar a/s Latvijas valsts meži atbalstu realizētajām sociālās jomas iniciatīvām Latvijā šogad. Projekts tiek īstenots no 2014. gada 1. marta līdz 25. decembrim.

Veselības veicināšanas un uzturēšanas projektā piedalās 40 Latvijas Olimpiešu sociālā fonda seniori, izcilie Latvijas sporta veterāni un olimpieši: Uļjana Semjonova, Lāsma Kauniste, Tamāra Hendele, Emīlija Sonka, Vitolds un Ingrīda Barkāni, Maija Kaufmane, Zenta Rešetniece un citi mūsu bijušie basketbolisti, vieglatlēti, motobraucēji, vingrotāji, volejbolisti un riteņbraucēji. Ik nedēļu ar speciālista vadībā veikto fizisko aktivitāšu palīdzību – vingrojot, peldot, soļojot un nūjojot – viņi mēģinās izbēgt no zālēm un operācijām, viešot pārliecību par savām spējām un dzīvotprieku.

Nūjot Rīgas mežu takās palīdzēs Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas mācībspēks Kalvis Ciekurs, bet fizioterapeite Marika Gladkija līdzēs ar padomiem un aktivitātēm vingrošanas nodarbībās.

Fizisko aktivitāšu veicinošā programma ir viena no būtiskākajām iespējām iesaistīt regulārās aktivitātēs gados vecākus cilvēkus, mudinot sabiedrību, tajā skaitā jauniešus, sekot savam piemēram.

Latvijas Radio žurnālistes Initas Kresas–Katkovskas sižets par pasākumu pieejams šeit.
Raksta titulfoto autore: Inita Kresa-Katkovska.

Informāciju sagatavoja:
Aija Erta, projekta Veselībai un dzīvotpriekam vadītāja