Sveicam Jāni Siliņu

Sveicam par Latvijas BMX tēvu dēvēto sporta entuziastu, riteņbraukšanas treneri un sporta pedagogu Jāni Siliņu ar piešķirto Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu!

Jaunības gados Jānis Siliņš bija meistarīgs riteņbraucējs un guva atzīstamus panākumus trasē. Viņš kļuva par PSRS studentu vicečempionu riteņbraukšanā, ieguva 23. vietu daudzdienu velobrauciena Draudzība kopvērtējumā, kā arī izcīnīja Latvijas čempiona titulu riteņbraukšanā ar atsevišķu startu.

Vairāk nekā 40 gadus Jānis Siliņš veltījis trenera darbam un pedagoģijai Smiltenē un Valmierā. Viņa nozīmīgākais ieguldījums ir spēcīgo Latvijas riteņbraucēju Arvja Pizika un Aināra Ķikša izaudzināšana un BMX saimniecības izveidošana, kas radīja apstākļus tādu pasaules klases sportistu sagatavošanai kā Pekinas un Londonas olimpisko spēļu čempions Māris Štrombergs.

Tagad Jānis Siliņš ir vectēvs astoņiem mazbērniem, viņš analizē vēsturiskos notikumus, kolekcionē pastmarkas un ķer foreles.

Jānis Siliņš oficiāli tiks apbalvots Latvijas Gada balvas sportā 2015 svinīgajā pasniegšanas ceremonijā 2015. gada 23. decembrī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Vairāk par Jāni Siliņu:
          • Vidzemes TV: Vidzemnieki sižetā;
          • Latvijas Radio 1 raidījumā Piespēle;
          • Latvijas Sabiedrisko mediju LSM.LV rakstā Cilvēkstāsti.