Vecmeistaru vakars

2015. gada 26. novembrī tradicionālajā vecmeistaru vakarā Latvijas Sporta muzejā sveicām Rīgas Sporta veterānu kluba jubilārus, kuri savu dzīvi piepilda ar prieku un kustībā – Olimpisko ideālu  garā.

Vieglatlēte, pasaules un Eiropas rekordiste, viena no spožākajām pasaules veterānu kustības zvaigznēm Katrīna Smildziņa (augšējā attēlā) atskatās uz 95. dzimšanas dienu. Viņas kroņa disciplīnas: augstlēkšana un tāllēkšana, šķēpa un diska mešana, kā arī lodes grūšana.

M.Pluksa      I.Klementjevs
Maija Plukša   Ivans Klemenjevs

85. gadskārtu vada burātāja, PSRS Sporta meistare, bijusī ŪSB Daugava trenere, vasaras un ziemas burāšanas sacensību tiesnese, tajā skaitā Olimpisko spēļu tiesnese Tallinā 1980. gadā, un pats jaukākais – audēja, tautas daiļamata meistare Maija Plukša.

Jaunākais šajā dāmu pulciņā ir kanoe airētājs, trīs olimpisko medaļu ieguvējs (zelts Seulā,1988; sudrabs Barselonā, 1992 un Atlantā, 1996), septiņkārtējais pasaules čempions, Latvijas Olimpiskās komitejas loceklis, Latvijas Olimpiskās akadēmijas prezidents, Rīgas domes un Latvijas Republikas Saeimas deputāts Ivans Klementjevs, kurš ir mūsu lepnums un droši var lūkoties uz 55 gados paveikto.

Informāciju sagatavoja:
Rita Apine, Latvijas Sporta muzejs
24.11.2015.