Sveicam par Latvijas BMX tēvu dēvēto sporta entuziastu, riteņbraukšanas treneri un sporta pedagogu Jāni Siliņu ar piešķirto Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu!
2015. gada 26. novembrī tradicionālajā vecmeistaru vakarā Latvijas Sporta muzejā sveicām Rīgas Sporta veterānu kluba jubilārus, kuri savu dzīvi piepilda ar prieku un kustībā – Olimpisko ideālu garā.
Latvijas Sporta muzejs sirsnīgi sveic volejbolisti, 1950. gada Latvijas PSR čempioni Latvijas Valsts universitātes sastāvā, projektētāju un inženieri, divu Valsts prēmiju ieguvēju un Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmes laureāti Intu Prauliņu–Ruku 90. dzimšanas dienā!
2015. gada 29. oktobrī Latvijas Sporta muzejā notika ikmēneša sporta veterānu tikšanās vakars. Latvijas Sporta veterānu–senioru savienības valdes locekle Iraīda Zālīte dalījās iespaidos par mūsu sportistu dalību Eiropas veterānu sporta spēlēs Nicā (Francijā). Vakara gaitā tradicionāli tika sveikti arī Rīgas Sporta veterānu kluba jubilāri.
2015. gada 14. septembrī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas Izglītības fonda, Latvijas Olimpiskās akadēmijas un Latvijas Sporta muzeja izveidotās tīmekļa vietnes jeb virtuālās enciklopēdijas par Latvijas sportu atklāšana.
Ar Eiropas Komisijas atbalstu no 2015. gada 7. līdz 13. septembrim visā Eiropā notika pirmā Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā Latvijā nedēļas garumā tika organizētas sportiskas un veselīgam dzīvesveidam veltītas aktivitātes visdažādākajām mērķauditorijām.
2015. gada 29. janvārī Latvijas Sporta muzejs svētku gaisotnē atskatījās uz paveikto 25 gadu garumā. Kopīgi atsaucām atmiņā muzeja tapšanu, svarīgākos notikumus un sporta izcilības, kas pagodinājušas mūsu muzeju. Viesus iepriecināja sportiskās Vilsonu dzimtas pārstāvji – dziesminieks Mārtiņš Kits ar dēlu Robertu. Paldies visiem par laba vēlējumiem un kopā būšanu!
Mūžībā aizgājis Evalds Liepiņš (23.05.1928.–13.07.2015.) – Ziemas peldēšanas sekcijas dibinātājs Latvijā, sporta entuziasts, skolotājs, docētājs, pēc dvēseles aicinājuma dzejnieks (Ilga Klints) un bards, ilggadējs Latvijas Zaļās partijas biedrs.
2015. gada 13. jūlijā Likteņdārzā jau trešo gadu Latvijas Sporta veterānu–senioru savienība, Latvijas Sporta muzejs, sporta darbinieki un viņu ģimenes locekļi godināja represijās cietušos Latvijas sportistus. Šogad Likteņdārzā tika iestādīts arī koks izcilās šķēpmetējas, pirmās olimpiskās čempiones Latvijas sporta vēsturē Ineses Jaunzemes piemiņai.
2015. gada 16. maijā, svinot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, notika starptautiskā akcija Muzeju nakts. Latvijas Sporta muzejs durvis vēra no plkst.18.00 līdz pusnaktij un tāpat kā visa Latvija atradās Raiņa un Aspazijas varā.
2015. gada 14. maijā Latvijas Sporta muzejā, atzīmējot Raiņa un Aspazijas 150. jubileju, ar Raiņa radošo un sportisko garu emigrācijas gados Šveicē iepazīstināja literatūrzinātniece, filoloģijas doktore Gundega Grīnuma.
2015. gada 1. aprīlī Latvijas Sporta muzejā notika skrējiena Rīga–Valmiera preses konference. Vēsturiskais skrējiensoļojums, kas bija populārs trešās atmodas laikā un no 1989. līdz 1993. gadam notika piecas reizes, šogad notika septīto reizi. Skrējiens tika atjaunots 2014. gadā, pēc 21 gadu pārtraukuma.
2015. gada 19. aprīlī jau 26 reizi dažādu tautību bērni pulcējās, lai piedalītos Latvijā dzīvojošo bērnu un jauniešu sporta svētkos Vienoti sportā, kas notika Olimpiskajā sporta centrā, Grostonas ielā 6b, Rīgā.
2015. gada 30. aprīlī Latvijas Sporta muzejs aicināja uz tikšanos ar kamaniņu braucēju, olimpisko medaļnieku divniekos Andri Šicu un Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidentu Ati Strengu.
2015. gada 26. martā Latvijas Sporta muzeja ikmēneša pasākuma viesis bija jauns un darbīgs puisis Ernests Kļaviņš, kurš prezentēja filmu par Juri Rēdlihu–Raiskumu.
2015. gada 26. februārī Latvijas Sporta muzejā ciemojās Latvijas Radio sporta raidījumu producente un sporta žurnāliste Inita Kresa–Katkovska, kura dalījās atmiņās un rādīja video materiālus par pieredzēto 24. Pasaules čempionātā handbolā.
2015. gada 17. februārī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros Latvijas Sporta muzejā viesojās starptautiskās konferences Sports un fiziskās aktivitātes cilvēkkapitāla attīstībai dalībnieki un Eiropas Savienības Sporta direktori.
2015. gada 9. februārī Latvijas Sporta muzejā notika ilggadējā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (agrāk – LVFKI) dekāna un vieglatlētikas katedras vadītāja, daudzu šķēpmetēju audzinātāja, Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša trenera Valentīna Mazzālīša 85 dzīves gadu jubilejas godināšanas pasākums.
Dzīves ceļš noslēdzies Latvijas leģendārajai sportistei Dzidrai Karamiševai (02.05.1930.–27.12.2014.). Ar skumjām jāatzīst, ka nebūs vairs iespējas parunāt, sazvanīties vai vienkārši satikties kādā no sporta saietiem.
2014. gada 27. novembrī Latvijas Sporta muzejā tika atklāta soļotāja Jāņa Daliņa 110. dzimšanas dienai veltīta izstāde Daliņa zelta solis. Tas ir stāsts par izcilāko sportistu starpkaru Latvijā. Arī par vienu no laimīgākajiem atradumiem Latvijas sportā – 1993. gadā atgūtajām soļotāja balvām un sadzīves priekšmetiem, kas pirms 70 gadiem tika ierakti Daliņu māju zemē pirms aizbraukšanas no Valmieras 1944. gadā.
Jubilejas sarīkojumā 2014. gada 3. novembrī Latvijas Sporta muzejā kopā ar Olgu un viņas viesiem runājām par dzīvi visā tās daudzveidībā: par bērnību un pirmajiem soļiem sportā, par darbu dažādu laikrakstu redakcijās un daudzajiem gadiem Latvijas televīzijā, par liktenīgām satikšanām un skaisto rakstīšanas sērgu. Jo kā pati Olga atzīst – viņā visu mūžu bijusi liela griba pakāpties augstāk.
Sveicam šķēpmetēju Jāni Lūsi, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, 20. gadsimta izcilāko Latvijas sportistu, Trīs Olimpisko spēļu zelta, sudraba un bronzas medaļas ieguvēju, Eiropas un pasaules čempionu un pasaules rekordistu ar lielo godu 2014. gadā tikt nominētam Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Slavas zālē!
2014. gada 25. septembrī Latvijas Sporta muzejā Latvijas Sporta veterānu (senioru) savienības prezidents Daumats Znatnajs un Rīgas Sporta veterānu kluba vadītājs Guntars Andersons iepazīstināja ar biedrību paveikto un nākotnes plāniem, kā arī apbalvoja un sveica savus sporta veterānus.
2014. gada 9. oktobrī Latvijas Sporta muzejā bija iespēja tikties ar Latvijas ultramaratonistiem, kuri 2014. gada 26. un 27. septembrī pieveica vēsturisko 246 km distanci Atēnas - Sparta, sauktu par Spartatlonu.
2014. gada 23. augustā Lietuvas pilsētā Jonišķos notika Lietuvas basketbola muzeja piecu gadu jubilejas svinības un muzeja dibinātāja un vadītāja Leona Karaļūna grāmatas Krepšinio legendų muziejus atvēršanas svētki. Lietuviešu kolēģus sveica arī Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne.
2014. gada 21. augustā Latvijas Sporta muzejs aicināja uz tikšanos ar apgāda Jumava pārstāvjiem, kuri prezentēja līdz šim izdotās grāmatas par sportu un pastāstīja par saviem nākotnes plāniem.
Līdzās modernajiem mūsdienu sporta izdevumiem klātesošie varēja iepazīties ar patiesi izcilām 19. un 20. gadsimta mijas un starpkara posma (1918.–1940.) sporta tematikai veltītām grāmatām, kas reiz atradušās Latvijas Fiziskās izglītības institūta (dibināts 1921. gadā) bibliotēkas plauktos.
2013. gada 13. jūlijā tika atklāta tēlnieka Ojāra Feldberga veidota kompozīcija no laukakmeņiem Latvijas sportistu - dažādu represiju upuru piemiņai.
Piemiņas vietu, simboliski noņemot 12 metrus garo linu pārklāju, atklāja Latvijas un Pasaules sporta leģenda, Olimpiskais čempions šķēpa mešanā (Mehiko, 1968.) Jānis Lūsis, latviešu trimdas sabiedriskā darbiniece, bijusī sporta skolotāja Kaija Lietaviete, Kokneses fonda valdes loceklis Bruno Cīrulis un tēlnieks Ojārs Feldbergs. Pasākumu vadīja leģendārais sporta žurnālists, televīzijas un radio komentētājs Gunārs Jākobsons.
2014. gada 19. jūnijā Latvijas Sporta muzejā pulcējās Likteņdārza veidotāju komanda, Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības, Latvijas Olimpiskās komitejas un sporta federāciju pārstāvji, kā arī sabiedrībā pazīstamas sporta personības un sporta draugi, lai tuvāk iepazītos ar svētvietas ideju un projekta īstenotājiem, prātā un sirdīs paturot mūsu sporta vēstures spožākos mirkļus un cilvēkus, kas palīdz mums šodien būt lepniem un stipriem.
2014. gada 17. maijā jau desmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notika akcija Muzeju nakts, kuras devīze bija: Sarkanā krāsa – dzintars.
2014. gada 25. aprīlī Latvijas Sporta muzejā tikās Latvijas hokeja veterāni un tika atklāta bijušā Rīgas Dinamo un Latvijas izlases galvenā trenera Ēvalda Grabovska veidotā izstāde par Latvijas hokeja vēsturi no 1929. gada līdz mūsdienām.
2014. gada 12. martā Latvijas Sporta muzejā notika pirmais Latvijas Olimpiešu sociālā fonda projekta Veselībai un dzīvotpriekam tikšanās pasākums–seminārs, kurā piedalījās projekta dalībnieki, treneri, lektori un līdzjutēji.
2014. gada 27. martā Latvijas Sporta muzejā ciemojās Latvijas skeletona tēvs un skeletonistu - brāļu Martina un Tomasa Dukuru - tēvs un treneris Dainis Dukurs.
Raksta titulfoto avots: www.sportacentrs.com (Autors: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64).
2014. gada 27. februārī Latvijas Sporta muzejā bija unikāla iespēja klausīties, skatīt savām acīm un izvaicāt drosmīgos velobraucējus, kuri, mērojot 2800 km garo ceļu no Rīgas uz Sočiem, nogādāja Latvijas olimpiskajai komandai Bērnu slimnīcas pacientu vēlējumus un zīmējumus.
2014. gada 11. februārī Latvijas Sporta muzejā notika izstādes Latvija Baltajās olimpiādēs - Soči 2014 atklāšana. Mūsu īpašais viesis bija Jānis Ķipurs - olimpiskais čempions bobslejā divniekos un bronzas medaļas ieguvējs bobslejā četriniekos (Kalgari, 1988.).
No 2013. gada 6. līdz 9. decembrim mūsu kolēģi — Igaunijas Sporta muzejs atzīmēja savu 50 gadu jubileju ar plašu sarīkojumu programmu un ārvalstu viesu piedalīšanos.
2013. gada 28. decembrī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas Olimpiskās akadēmijas biļetena Nr. 9 Pjēram de Kubertēnam—150 prezentācija.
Latvijas Olimpiskā akadēmija aicina piedalīties konkursā Olimpiskā kustība vakar, šodien, rīt. Konkursa mērķis ir rosināt interesi par XXII Olimpisko spēļu dalībniekiem, novērtēt sportistu ieguldīto darbu un sasniegtos rezultātus, piedaloties četrgades nozīmīgākajos startos.
2013. gada 21. novembrī Latvijas Sporta muzejā notika Latvijas vieglatlētikas statistikas un vēstures pētnieka Andra Staģa (1941.) grāmatas Latvijas barjerskrējēji. No Alslesbēna līdz Olijaram prezentācija.
Latvijas sporta vēsturē 1988. gada 19. novembris iegājis kā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) atjaunošanas konferences norises diena. Kopš tā laika aiz muguras palikuši 25 ražīgi LOK darbības gadi.
2013. gada 26. septembrī Latvijas Sporta muzeja sarīkojumā tika godināti un pieminēti izcilie latviešu smagatlēti Jānis Krauze (1893.–1919.) un Jānis Polis (1893.–1953.). Pasākuma gaitā tika runāts ne tikai par šo sportistu sasniegumiem un centieniem būt stipriem 20. gadsimta sākuma Rīgā, bet arī par Krauzes un Poļa dzimtām un nākamo paaudžu gaitām Zviedrijā, padomju Krievijā un mūsu pašu zemē.
2014. gada 13. jūlijā izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete apmeklēja Likteņdārzu, lai kopā ar Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības, Latvijas Sporta muzeja un sporta darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem godinātu dažādās represijās cietušo Latvijas sportistu piemiņu.