Fotoizstādes “Zem mierīgām debesīm” atklāšana

Zem mierigam debesim 24.08.2023 1

2023. gada 24. augustā, Ukrainas neatkarības 32 gadadienā, Latvijas Sporta muzejā atklāta fotoizstāde “Zem mierīgām debesīm”. Šajā izstādē stāsts vijas ap dzīvi Latvijā, Ukrainas kara laikā, un tas šajā reizē ir saistīts ar basketbolu – Ukrainas valsts vienības mājas spēlēm, kas aizvadītas Latvijā, un basketbola klubu Slobožanskas “Promitey”, kurš pagaidu mājvietu radis Rīgā.

Izstādē aplūkojamas lielformāta krāsu fotogrāfijas, kuru autors ir latviešu fotogrāfs Mikus Kļaviņš.

Izstādes vēstījumu papildina unikāli priekšmeti, kas saistīti ar norisēm Latvijā Ukrainas kara kontekstā: maskēšanās tīkls, ko gatavojušas Aizkraukles novada pinējas kopā ar Ukrainas kara bēglēm un ierakumu sveces, ko darinājuši biedrības “Tavi draugi” brīvprātīgie. Šie priekšmeti būs apskatāmi izstādē 3 mēnešus, pēc tam tie ceļos uz Ukrainu un tiks izmantoti tiem paredzētajam mērķim: lai palīdzētu Ukrainas tautai cīņā pret ienaidnieku.

Šīs izstādes mērķis ir atspoguļot to ukraiņu sportistu centienus, kas kara dēļ kļuvuši par mūsu līdzcilvēkiem, kā arī apliecināt, ka šajā Ukrainas karā neesam vienaldzīgi. Izstādē atrodama arī informācija par Ukrainas bērnu un jauniešu dalību Latvijas sporta izglītības sistēmā un Latvijas sporta sabiedrības atbalstu Ukrainas sportistiem.

Izstādi atklāja Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols.

Zem mierigam debesim 24.08.2023 11

No kreisās: Ukrainas vēstnieks Latvijā A. Kucevols, LR IZM Sporta departamenta direktors V. Šteinbergs

Zem mierigam debesim 24.08.2023 kopija 12   Zem mierigam debesim 24.08.2023 kopija 9

No kreisās: Sporta muzeja direktore A. Brūne, Ukrainas vēstnieks Latvijā A. Kucevols, LR IZM Sporta departamenta direktors V. Šteinbergs (foto pa kreisi) un  mūsu draugi, SIA "Due", izstādes dizaina autori: Inta Bērente-Strenga un Gatis Buravcovs, vidū - Ukrainas vēstnieks Latvijā A. Kucevols (foto pa labi)
 
 Zem mierigam debesim 24.08.2023 8

Tīkla pinējas no Aizkraukles novada: Dace, Ukrainas vēstnieks Latvijā A. Kucevols, Latvijas Sporta muzeja krājuma glabātāja Ieva Sniedze, Vaira un Maija

24.08.2023