Sporta muzejs saņem divpadsmit unikālu Latvijas sportistu gleznu dāvinājumu

Gleznas sportisti 3

Lai godinātu Latvijas sportistus un viņu profesionālos sasniegumus, turpmāk Latvijas Sporta muzeja ekspozīcijā būs iekļauti arī 12 izcilu sportistu portretu gleznojumi, ko gleznojis Liepājas mākslinieks Vilnis Bulavs. Tie radīti unikālā šī gada kalendāra "Sports un māksla. Izcili Latvijas sportisti kolāžās 2021" izveides ietvaros. Sportistiem veltīts kalendārs Latvijā pēdējo reizi tika veidots ļoti sen – pirms 12 gadiem, tāpēc šī gada projekts iezīmējis tradīcijas atdzimšanu ar nebijušu vērienu. Projektu realizējusi programma „Atrodi savu sporta veidu”.

„Oriģināldarbu dāvinājums Sporta muzejam ir liels notikums mums visiem! Esam gandarīti, ka mums ir iespēja kopā ar izciliem sportistiem radīt šādus mākslas darbus un esam pateicīgi tādiem cilvēkiem, kuri motivē un rāda piemēru jaunajām paaudzēm. Un, kur gan, ja ne mūsu sporta templī – Sporta muzejā ir jāatrodas šiem darbiem…. Lai ikviens interesents no plašās pasaules var apskatīt un iepazīt Latvijas sporta vēsturi!, saka „Atrodi savu sporta veidu” vadītājs Kaspars Čerņavskis.

Latvijas Sporta muzejs ar prieku un pateicību pieņem dāvinājumu – divpadsmit gleznas, kas tapušas unikālam projektam – kalendāram, ko īstenojusi programma „Atrodi savu sporta veidu”. Gleznās attēloti divpadsmit dažādu sporta veidu pārstāvji. Muzeja krājumu nu papildinās akvareļgleznas, kas atspoguļo ievērojamus Latvijas sportistus. Ikviens no attēlotajiem sportistiem ir uzrakstījis arī kādu atziņu, kas palīdzēs tiem, kas ir sava sporta panākumu ceļa sākumā.

Gleznas sportisti 2   Gleznas sportisti 1

“Latvijā dzimuši un savu karjeru veidojuši ļoti daudzi profesionāli sportisti. Ar viņu sasniegumiem mēs varam lepoties ik dienas, jo viņi Latvijas vārdu nesuši pasaulē, un bieži vien arī pēc karjeras beigām turpina darbu, iedvesmojot un izglītojot nākamo paaudžu sportistus. Tieši tāpēc ar lielu prieku nododam kopīgajā projektā izveidotos gleznojumus Latvijas Sporta muzejam, lai tie kalpo ne tikai kā sportistu godinājums, bet arī iepazīstina jaunāko paaudžu censoņus ar dažiem no izcilākajiem Latvijas sporta profesionāļiem,” dalās Jānis Beseris, “Maxima Latvija” Korporatīvo attiecību departamenta direktors.

Gleznās attēloti divpadsmit atpazīstami, sasniegumiem bagāti sporta veidu pārstāvji – Jānis Sprukts (hokejs), Lauris Freibergs (motokross), Ivo Lakučs (BMX), Evija Šīre (cīņa), Liene Jansone (basketbols), Aigars Apinis (vieglatlētika), Ilmārs Bricis (biatlons), Inguna Minusa (volejbols), Mārtiņš Rubenis (kamaniņas), Māris Verpakovskis (futbols), Deniss Čerkovskis (modernā pieccīņa) un Aigars Fadejevs (vieglatlētika).

Gleznas sportisti 3   5 Large

4 Large

No kreisās: „Atrodi savu sporta veidu” vadītājs Kaspars Čerņavskis, Latvijas Sporta muzeja direktore Agra Brūne, Maxima Latvija komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule un modernās pieccīņas pārstāvis Deniss Čerkovskis

Kalendārs "Sports un māksla. Izcili Latvijas sportisti kolāžās 2021" ir unikāls projekts, kas ar vērienu iezīmējis šādas tradīcijas atdzimšanu. Papildu portretu gleznojumiem kalendāra lapās atrodami arī katra sportista sasniegumi, autogrāfs un dzīves moto. Kalendārs sagatavots 300 eksemplāros, kuri pasniegti kā dāvana Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas sporta skolām, SOS ciematiem un audžu ģimenēm Latvijā. Pārējiem interesentiem visā pasaulē kalendārs bez maksas ir pieejams digitālā formātā portālā E-klase un programmas “Atrodi savu sporta veidu” mājaslapā www.bernurepublika.lv.

Maxima Latvija komunikācijas vadītāja
Liene Dupate-Ugule