NBA spēlējošo latviešu sporta apavi Goda zāles ekspozīcijā

Porzinga apavi 4 Large

Turpinām iepazīstināt ar Latvijas Sporta muzeja ekspozīcijas "Latvijas Olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza." eksponātiem.

Labs kareivja ekipējums sākoties no labiem zābakiem. Tāpat var teikt par labu sportista ietērpu: svarīgi ir, kas kājās. Un, ja spēlē pasaules slavenākajā basketbola līgā, tas, iespējams, ir pat dubultsvarīgi. NBA spēlētāju sporta apavi, pirmkārt, jau pārsteidz ar savu izmēru, kas ir proporcionāls spēlētāju lielajiem augumiem. Otrkārt, tie ir sava laika labākie, ergonomiskākie apavi, piemēroti gan lielajai slodzei, gan spēlētāju individuālajiem parametriem: augumam un svaram.

Senākie Sporta muzeja Goda zāles ekspozīcijā apskatāmie apavi ir datēti ar 2004.gadu, un tie piederējuši pirmajam latvietim, kurš jebkad draftēts NBA – Goldensteitas „Warriors” basketbola komandas spēlētājam Andrim Biedriņam. Tie ir melni firmas „Nike” sporta apavi, kas izgatavoti Ķīnā. To zoles sastāv no tādām kā gumijas atsperēm, kas absorbē triecienu lēciena laikā. Savukārt, apavu virsma ir perforēta, kas nodrošina maksimālu komfortu kājām spēles laikā.

Biedrina apavi 2 Large  Biedrina apavi 3 Large

Pēc Andra Biedriņa savu ceļu uz NBA slavas virsotnēm mēro nu jau citi Latvijas basketbolisti. Pazīstamais liepājnieks Kristaps Porziņģis savas NBA gaitas uzsāka Ņujorkas „Knicks” sastāvā, bet tagad tās turpina Dalasas klubā „Mavericks”. Goda zāles ekspozīcijā apskatāmi Kristapa sporta apavi, kurus viņš dāvinājis Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim 2018.gadā, prezidenta Valsts vizītes laikā ASV. Kurpju virsma ir izgatavota no rievota trikotāžas auduma, un tos rotā uzraksts „KRISTAPS PORZINGIS”.

Porzinga apavi 1 Large  Porzinga apavi 2 Large

Trešais NBA spēlētājs, rūjienietis Dāvis Bertāns savus firmā „Nike” ražotos sporta apavus ir uzdāvinājis muzejam. Dāvja kurpes ir no tā laika, kad viņš spēlēja vēl Eiropā, Belgradas klubā „Partizan” 2012.-2014.gadā.

Bertana apavi 1 Large  Bertana apavi 2 Large