Šķēpmetējam Jānim Lūsim veltītā izstāde "Visa mana dzīve ir sports"

IMG 20211011 135255

Latvijas Sporta muzejā apskatāma izcilākajam Latvijas šķēpmetējam, olimpiskajam čempionam un divkārtējam pasaules rekordistam Jānim Lūsim veltīta izstāde “Visa mana dzīve ir sports”. Tajā apskatāmi bagātīgi fotomateriāli un iegūstama informācija, kas atspoguļo Jāņa Lūša dzīvi no bērnības līdz vēlīniem brieduma gadiem. Izstādes materiālos iepazīstam J. Lūsi dažādos viņa personības aspektos: kā studentu, sportistu, kā treneri, kā ģimenes cilvēku un vienkārši - cilvēku ar dzīvi kustībā.

Par Jāni Lūsi sarakstītas un izdotas daudzas grāmatas, kuras arī apskatāmas izstādē: šajā ziņā viņš ir viens no vislabāk dokumentētajiem sportistiem Latvijā. Grāmatas izdotas dažādos laika posmos – gan J. Lūsim esot slavas zenītā, gan kā atskati uz viņa spilgto karjeru.

IMG 20211011 135210

Vienlaicīgi ar izstādes atklāšanu notika arī Jāņa Lūša personībai veltītās “Latvijas Pasta” izdotās pastmarkas atklāšana. Līdz ar pastmarku tika sagatavota īpaša aploksne pirmās dienas zīmogošanai. Gan aploksnes, gan pastmarku daudzums ir ierobežots. Pastmarku bloki ir numurēti, katrs ar savu unikālo numuru.

Par godu izstādes atklāšanai Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis dāvināja Latvijas Sporta muzejam “Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kausa” analogu. Šis kauss arī apskatāms izstādē.

30.09.2021.