IZSTĀDE "ES MĪLU ŠO SPĒLI". PASAULES BASKETBOLA ZVAIGZNEI UĻJANAI SEMJONOVAI – 65

2017.gada 22.augustā Latvijas Sporta muzejā, Vecrīgā, Alksnāja ielā 9, atklāja izstādi „ES MĪLU ŠO SPĒLI”.

1993.gada 10.maijā Basketbola dzimtenē Springfīldā Slavas muzejā nominēja Latvijas 20.gadsimta, Eiropas un pasaules izcilāko basketbolisti Uļjanu Semjonovu. Savā vēsturiskajā runā Uļa pateicās savai valstij Latvijai, komandas biedrenēm un pretiniecēm. Pēc vārdiem angļu valodā „Es mīlu šo spēli”, atskanēja aplausi. Likās, ka tie nekad nebeigsies...

Tāpat kā nekad nebeigsies mūsu sajūsma par šīs neparastās sievietes dzīvi, tituliem, apbalvojumiem, komandām un cilvēkiem, ar kuriem U.Semjonovai nācās būt kopā daudzu gadu garumā, piedzīvojot neskaitāmas uzvaras basketbola laukumos.

Izstāde par godu U.Semjonovas 65 gadu jubilejai ir neparasta, jo pirmo reizi mūsu sabiedrība – mazi un lieli – sportotāji un nesportotāji, varēs redzēt tik vērienīgu un lietām bagātu ekspozīciju ar atskatu Uļas paveiktajā.

Viņa ir daļa no pasaules basketbola vēstures, divdesmit gadus atradusies pašā basketbola spicē, sākot ar pašmāju TTT Rīga triumfu, kas noslēgusies ar ierakstu Ginesa rekorda grāmatā, līdz PSRS izlasei un nominācijai Basketbola Slavas muzejā. 
Muzeja cilvēki izstādi veidoja kopā ar jubilāri. Uļa, pārskatot savu sporta saimniecību, smejoties, teikusi: „Nu ko jūs ar tām sudraba un bronzas medaļām darīsiet?! Tās jau nav vajadzīgas!” Un ekspozīcija pārvērtās par zelta izstādi – PSRS čempionātu, pasaules, Eiropas un Olimpisko spēļu zelta medaļas, diplomi, skaistas un vēsturiski nozīmīgas balvas (laikraksta “Naroden Sport” Eiropas kauss, TTT komandas balva – PSRS meistarsacīkšu uzvarētājai, Peru Basketbola federācijas goda diploms pasaules čempionei U.Semjonovai, Amerikas latviešu dāvana – Sieviešu Nacionālās basketbola asociācijas basketbola bumba, dāvana Baltijas Sieviešu basketbola līgas prezidentei, gredzens – dāvana par uzvaru laikraksta “Sports” aptaujā, FIBA Basketbola Slavas zāles dalībnieces gredzens u.c..); valsts apbalvojumi (Triju Zvaigžņu ordenis, Darba Sarkanā karoga ordenis, Ļeņina ordenis, Tautu Draudzības ordenis, Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Žaka Roges dāvinājums – Olimpiskie apļi.), ielūgumi, akreditācijas kartes, zīmējumi, talismani un suvenīri. Leļļu muzejs priecātos, ieraugot tādu meitenīšu kolekciju no pasaules malu malām. Īpaši dārga Uļai ir Spānijas basketbola kluba “Tintoretto” prezidenta Antonio Hariņjo dāvana dzimšanas dienā – porcelānā veidots Arlekīns... 
Skatītāji gūs brīnišķīgu ieskatu U.Semjonovas lielajā dzīves notikumā – uzņemšanas ceremonijā Basketbola Slavas zālē Springfīldā: ar neparasti skaisto goda balvu, apliecinājuma diplomu un daudziem citiem mazākiem un lielākiem priekšmetiem. Arī ar ceremonijas svētku tērpu – žaketi. 
Svētku tērpam līdzās būs arī basketbola darba tērpi – dažādu gadu TTT komandas, Latvijas PSR un PSRS izlases formas tērpi. No Minhauzena muzeja vaska figūru kolekcijas atceļojusi arī pati Uļa tradicionālajā TTT meistarkomandas tērpā...

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Basketbola muzeja krātuvi. 
Vienlaicīgi būs iespēja skatīties LTV Sporta studijas veidoto dokumentālo filmu "Leģenda. Uļjana Semjonova" ... Izstāde būs aplūkojama līdz 2018.gada 5.janvārim.