Optimists. Paralimpiskais čempions - Aigars Apinis

Latvijas Sporta muzejs pirmo reizi pievēršas paralimpiskā sporta attainošanai, piedāvājot izstādi „Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis”.

 

Izstādē aplūkojamas Aigara Apiņa paralimpiskajās sacensībās izcīnītās medaļas, sporta balvas un kausi, starta numuri un diplomi, treniņu un sacensību aprīkojums. Apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar sportista karjeru, startiem un panākumiem Paralimpiskajās spēlēs, kā arī Eiropas un Pasaules čempionātos paralimpiešiem. Tāpat ir skatāmi arī video materiāli par Aigaru Apini.

    Aigars Apinis (dz. 1973) ir titulētākais Latvijas paralimpietis. Latvijas invalīdu sporta celmlauzis. Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents un Latvijas Invalīdu sporta federācijas prezidents. Piedalījies 4 Paralimpiskajās spēlēs (Sidneja, 2000; Atēnas, 2004; Pekina, 2008; Londona, 2012), startējot diska mešanas un lodes grūšanas disciplīnās un izcīnot 3 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas. Viņa kontā arī neskaitāmas Pasaules un Eiropas čempionātu medaļas.
   Aigars panākumus guvis, pateicoties paša gribasspēkam, neatlaidīgajam raksturam, optimismam un vēlmei pierādīt, ka dzīve jaunā kvalitātē – sēžot ratiņkrēslā – arī var būt pilnvērtīga, interesanta un skaista. 
    
Izstāde būs aplūkojama līdz 30.jūnijam. 
Izstādes dizainere Silja Pogule. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju. 

Izstādē izmantoti Aigara Apiņa materiāli.

Ieskats izstādē: