2017.gada 22.augustā Latvijas Sporta muzejā, Vecrīgā, Alksnāja ielā 9, atklāja izstādi „ES MĪLU ŠO SPĒLI”.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejs aicina atskatīties uz pasaules lielāko sporta forumu – XXXI Olimpiādes spēlēm izstādē “Rio2016”, atsaukt atmiņā 32 Latvijas olimpiešu startus trīspadsmit sporta veidos – vieglatlētikā, pludmales volejbolā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, peldēšanā, svarcelšanā, džudo, brīvajā cīņā, burāšanā, tenisā, šaušanā, airēšanā un modernajā pieccīņā. Ielūkosimies krāšņajā spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonijā, Olimpiskajā ciematā un sporta būvēs.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejs pirmo reizi pievēršas paralimpiskā sporta attainošanai, piedāvājot izstādi „Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis”.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejs piedāvā apmeklētājiem iepazīties ar izstādi Pasaules skeletona karaļi – Martins un Tomass Dukuri.

Izstādē ir aplūkojamas planšetes ar informāciju un fotogrāfijām par Latvijas skeletona vēsturi, Martina un Tomasa Dukuru sporta panākumiem, Latvijas skeletona komandu,  Latvijas jaunajiem skeletonistiem, trasēm, kur notiek skeletona sacensības. Dažādi priekšmeti: Martina un Tomasa Dukuru izcīnītās medaļas un sporta balvas, aprīkojums: skeletona kamanas, ķiveres, tērpi, naglenes, sacensību starta numuri, un Ziemas olimpisko spēļu tērpi no spēlēm Soltleiksitijā, 2002; Turīnā, 2006; Vankūverā, 2010 un Sočos, 2014, kā arī ir skatāma Dāvida Erenštreita filma „Dukuru mezgls” un ieraksts no raidījuma „Personība. 100g kultūras. Skeletona aizsācējs Latvijā Dainis Dukurs”. Izstādes dizainere ir Silja Pogule.

Lasīt tālāk ...

Rīga pastāvēšanas turpat 815 gados kļūst ne tikai par izcilu Latvijas sporta dzīves centru, bet arī par vietu, kur aizsākas interese par dažādiem kustību veidiem (skriešanu, lēkšanu, šaušanu, cīkstēšanos, svaru celšanu, riteņbraukšanu, airēšanu, slidošanu, peldēšanu u.c. veidiem).

Latvijas Sporta muzejs sadarbībā ar Rīgas domi izveidojis izstādi Rīga dimd, Rīga sporto, lai iepriecinātu dažāda gada gājuma cilvēkus, neatkarīgi no valodas, sabiedriskā stāvokļa vai pasaules izjūtas.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Sporta muzejs piedāvā apmeklētājiem iepazīties ar izstādi Latvijas sporta zvaigznes, kur atspoguļotas 43 pašas spožākās zvaigznes pie mūsu sporta debesīm.

No pirmās olimpiskās medaļas līdz pēdējai zelta medaļai. Ar domu – lai izstāde kalpo kā ceļa zvaigzne tiem, kas sapņo nokļūt un startēt Olimpiskajās spēlēs. Soli pa solim, hronoloģiskā secībā trīs stāvos uzstādītās planšetes vēsta par leģendāru pagātnes un šodienas Latvijas sportistu panākumiem, sākot no izcilā smagatlēta Jāņa Krauzes (1893.-1919.) panākumiem, līdz pat latviešu Dzelzs vīram, hokejistam Kārlim Skrastiņam (1974.-2011.).

Lasīt tālāk ...